آموزش حذف اپل آیدی و غیرفعال کردن اپل آیدی Apple ID

برای غیر فعال کردن اپل آیدی Apple ID هیچ روش دقیق و کاملی موجود نمی باشد، چرا که شرکت اپل هیچ روش استانداردی برای حذف آیدی اپل در اختیار مشتریان خود قرار نداده است. و هم چنین در کشور ایران همان طور که می دانید محدودیت های خاصی برای شرکت اپل وجود دارد که همین امر باعث شده است که روش دقیقی برای غیرفعال نمودن اپل آیدی Apple ID وجود ندارد. با این حال ما در این مقاله چندین روش را در اختیار شما قرار خواهیم داد. بنابراین شما می توانید از روش های مختلفی که برای شما در ادامه آموزش می دهیم، بنا به شرایط خود برای غیرفعال نمودن اپل آیدی (Apple ID) اقدام کنید.

اقدامات قبل از غیر فعال نمودن و حذف اپل آیدی Apple ID

 1. تمامی سرویس ها، آیتم ها، بازی ها و برنامه هایی که از آپ استور خریداری کرده اید، با غیرفعال کردن اپل آیدی (Apple ID) حذف می شوند . بنابراین برای این که مشکلی برای شما پیش نیاید می توانید تنظیمات اپل آیدی (Apple ID) را تغییر دهید. شما باید هویت خود را تغییر دهید تا خریدهای شما محفوظ بماند.
 2. با غیرفعال کردن اپل آیدی یکی دیگر از مشکلاتی که برای شما پیش می آید، حذف ایمیل هایی می باشد که با اپل آیدی شما در تعامل هستند. این ایمیل ها با غیرفعال نمودن اپل آیدی دیگر قابل استفاده نمی باشند. در این صورت شما باید ایمیل هایتان را از اکانت خود حذف کنید. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد چگونه این کار را انجام دهید.

غیر فعال کردن اپل آیدی

 1. با انتخاب این لینک می توانید به سایت اپل و هم چنین تنظیمات اپل آیدی بروید.

https://appleid.apple.com/#!&page=signin

 1. در این مرحله باید مشخصات اپل آیدی را وارد کنید و گزینه Log In را انتخاب نماید.
 2. حال در قسمت Account گزینه Edit را انتخاب نمایید.
 3. اکنون همان طور که در عکس مشاهده می کنید باید آیکون ضرب در را که در کنار همه ایمیل ها قرار دارد را انتخاب نمایید. با این کار تمامی ایمیل های که با اپل آیدی در تعامل اند حذف می شوند. با این روش شما می توانید با استفاده از ایمیل هایی که پاک کردید هر زمان که مایل بودید اپل آیدی جدیدی بسازید.
 4. با غیر فعال نمودن اپل آیدی اکانت شما که در آیکلود (iCloud) که محل ذخیره سازی ابری است، عیرفعال می شود. و شما دیگر نمی توانید از اطلاعتی که در آیکلود ذخیره کرده اید، دسترسی داشته باشید. بنابراین بهتر است قبل از غیر فعال کردن اپل آیدی اطلاعاتی که در آیکلود هستند را بر روی کامپیوتر ذخیره کنید.

غیر فعال کردن اپل آیدی

آموزش غیر فعال کردن اپل آیدی (Apple ID)

غیر فعال کردن اپل آیدی (Apple ID) از طریق تماس با پشتیبانی اپل

در این روش شما می توانید با قسمت پشتیبانی شرکت اپل برای غیرفعال نمودن اپل آیدی (Apple ID) تماس بگیرید. اما همان طور که می دانید شرکت اپل در کشور ایران نمایندگی رسمی برای خدمات پس از فروش ندارد و همین امر باعث شده است که اپل آیدی های موجود در کشورمان جعلی باشند. اما به هر حال ما توضیحات لازم مربوط به این روش را در اختیارتان قرار می دهیم.

غیر فعال کردن اپل آیدی

شرکت اپل شماره های پشتیبانی که اختصاص به کشورهای مختلف دارد را ارائه نموده است. شما با انتخاب این لینک می توانید شماره هایی که شرکت اپل از آن ها پشتیبانی می کند را مشاهده نمایید. متاسفانه همان طور که گفتیم شرکت اپل شماره اختصاصی برای کشور ایران ارائه نداده است و شما باید از پیش شماره کشورهای دیگر استفاده کنید، که این کار مشکلات خاص خودش را دارد. خوب فرض می کنیم شما موفق شدید با این شرکت تماس حاصل کنید اما اولین مشکلی که برای شما پیش می آید این است که باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید و بتوانید به صورت روان با قسمت پشتیبانی صحبت کنید و از آن ها بخواهید تا اپل آیدی شما را غیرفعال کنند. بعد از گذراندن این مرحله مطمئنا از شما می خواهند تا هویت خود را تایید نمایید، که در این مرحله کد تاییدی برای شما ارسال می شود. تاکنون گزارش دقیقی در مورد پاسخگویی شرکت اپل برای غیرفعال نمودن اپل آیدی ارائه نشده است. به هر حال بعید می دانیم که استفاده از این روش برای غیرفعال نمودن اپل آیدی موفقیت آمیز باشد. شما می توانید با ارسال پیام از طریق ایمیل به این شرکت شانس خود را برای غیر فعال کردن اپل آیدی امتحان کنید.

غیر فعال کردن اپل آیدی (Apple ID) به صورت غیر مستقیم ( تغییر اطلاعات )

شما می توانید اطلاعات مربوط به اپل آیدی (Apple ID) به صورت غیر مستقیم، با جایگزین نمودن اطلاعات و مشخصات جعلی تغییر دهید. و هم چنین باید تمامی ایمیل هایی که مربوط به اپل آیدی می باشد را حذف کنید. با انجام این روش اپل آیدی شما به صورت غیر مستقیم غیر فعال می شود. در ادامه توضیحات بیش تری مربوط به این روش در اختیارتان قرار می دهیم.

غیر فعال کردن اپل آیدی

 1. برای انجام این روش در مرحله اول باید ارتباطی که بین اپل آیدی (Apple ID) و برنامه آیتیونز (iTunes) برقرار می باشد را قطع نمایید. حال برنامه را اجرا کنید و مراحل زیر را به صورت گام به گام انجام دهید.
 2. در مرحله دوم باید منوی Store را باز کنید و گزینه View My Apple ID را انتخاب نمایید.
 3. در این مرحله گزینه Deauthorize All را انتخاب نمایید.
 4. در این مرحله صفحه ای برای شما باز می شود شما باید گزینهManage Devices را انتخاب نمایید، و تمامی دستگاه های موجود در لیستی که مشاهده می کنید، حذف نمایید.
 5. شما باید گزینهauto-renew را برای تمامی اشتراک ها مانند iTunes Radio را غیر فعال کنید.

حال شما باید برای این که مطمئن شوید وضعیت اپل آیدی را در دستگاه ها و گوشی هایی که سیستم عامل Ios دارند را بررسی کنید. و در صورتی که نیاز بود اپل آیدی را در این دستگاه ها (Sign Out) نمایید. برای انجام این روش مراحل زیر را انجام دهید.

حذف کردن اپل آیدی

 1. . باید منوی تنظیمات (Settings ) دستگاه را انتخاب نمایید.
 2. . در این مرحله باید گزینه iTunes & App Store را انتخاب نمایید.
 3. . حال اپل آیدی را انتخاب نمایید و گزینه Sign Out را انتخاب کنید.
 4. . اکنون می توانید اپل آیدی را در تمام دستگاه هایی که سیستم عامل Ios دارند (Sign Out) کنید.

اکنون در ادامه برای حذف غیر مستقیم اپل آیدی مراحل زیر را انجام دهید.

غیر فعال کردن اپل آیدی Apple ID

 1. با ورود به این لینک به صفحه اصلی اپل آیدی وارد شوید.

https://appleid.apple.com/#!&page=signin

 1. در این مرحله مشخصات مربوط به اپل آیدی خودتان را وارد کنید.
 2. حال برای این که بتوانید اطلاعات اپل آیدی را تغییر دهید باید گزینه Edit را انتخاب نمایید. در این مرحله باید تمام اطلاعاتی که در این قسمت ذخیره شده است را تغییر بدهید و اطلاعاتی جعلی وارد نمایید. و هم چنین ایمیل هایی که با اپل آیدی در این قسمت در تعامل می باشند را حذف کنید تا بتوانید در صورت نیاز از آن ها برای ساخت اپل آیدی دیگری استفاده کنید. در پایان باید گزینه Sign Out را انتخاب کنید.

حذف کردن اپل آیدی Apple ID

اکنون شما موفق شدید که به صورت غیر مستقیم اپل آیدی خود را غیرفعال کنید. حال اپل آیدی دیگر با هویت شما وجود ندارد.

در این مقاله سعی کردیم آموزش غیر فعال کردن اپل آیدی (Apple ID) را در اختیار شما قرار دهیم.

شما می‌توانید برای راهنمایی بیش تر با واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس بگیرید .

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 2 Average: 5]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *