قیمت و خرید بهترین شامپوی خشک ایرانی برای موهای چرب ارزان دیجی کالا

در ابتدای این مقاله باید گفت که بعضی از اشخاص از مو های بسیار چربی برخوردار می باشند و به محض این که ۲ الی ۳ روز حمام رفتن آن ها عقب بیفتد، انگار روغن از مو های آن ها میچکد!!! چنانچه شما نیز درگروه این افراد قرار دارید، بایستی این مژده را به شما بدهیم که شما عزیزان می توانید به آسانی با استفاده از شامپوی خشک در اوقاتی که شرایط حمام رفتن را ندارید از چرب شدن و به هم چسبیدن مو های خود ممانعت به عمل آورید.

قیمت و خرید بهترین شامپوی خشک ایرانی برای موهای چرب ارزان دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین شامپوی خشک

چنانچه تا به امروز از شامپوی خشک چیزی به گوشتان نرسیده است، به شدت پیشنهاد می کنیم که این مقاله را از دست ندهید، به این خاطر که ما بنا داریم تمامی سوالاتی که امکان دارد در ذهن شما در ارتباط با این نوع شامپو ایجاد شود را پاسخ گو باشیم، بنابراین در ادامه این مقاله کاربردی و جذاب با ما همراه باشید :

آشنایی با شامپوی خشک و موارد استفاده آن

در حقیقت شامپوی خشک نوعی شامپو برای شست و شوی خشک مو ها و بدون احتیاج به آب کشی به حساب می آید و برعکس انواع شامپو ها و نرم کننده های معمولی، در بیرون از حمام نیز قابلیت استفاده را دارا می باشد. معمولا این نوع شامپو به شکل اسپری هستش و البته نوع پودری آن در بازار به منظور خریداری موجود می باشد. جالب است بدانید که این شامپو بدون شست و شوی مو ها در زیر دوش، توانایی از بین بردن حالت چرب مو ها را دارا خواهد بود.

در ادامه باید خاطر نشان کرد که شامپو خشک مناسب زمان هایی است که شخص امکان حمام رفتن را ندارد و یا این که تمایلی ندارد که به محض چرب شدن مو های خود به حمام رود. برای مثال چنانچه پس از باشگاه زمان کافی به منظور کارهایی مانند دوش گرفتن ندارید، قادر خواهید بود با استفاده از شامپوی خشک ظاهر خود را دوباره آراسته و منظم کنید و در محل کار خود حضور یابید. البته بعضی مواقع نیز حمام نرفتن به علت عدم کمبود وقت نخواهد بود و در حقیقت امکان دارد شخص بنا به دلایلی شخصی بنا داشته باشد که با فواصل زمانی بلند تری به حمام رود. به هر روی در همه این مواقع شامپوی خشک به افراد این امکان را خواهد داد تا بین ۲ حمام به صورت کامل ظاهری تمیز و مرتب در تمامی مکان ها داشته باشند. همچنین این شامپو برای کمپینگ هایی که با مشکل عدم دسترسی به حمام رو به رو هستند نیز کاربرد های مناسبی خواهد داشت.

شیوه کارکرد شامپوی خشک

در این خصوص باید این طور شروع کرد که پوست سر سرشار از فولیکول های مو است که در واقع این فولکول ها فقط به منظور رویش مو نیستند و با ترشح ماده ای به نام سبوم به چربی طبیعی پوست سر نیز معروف خواهند بود. سبوم به نرم شدن پوست سر کمک شایانی خواهد کرد و یکی از مواد ضروری به منظور سلامت بافت مو محسوب می شود.

ولی با عرق کردن در اثر ورزش یا کار های روزانه و نشستن چربی پوست سر و عرق در میان مو ها، بی تردید شخص احتیاج مبرمی به حمام کردن پیدا خواهد کرد. البته این نکته نیز شایان ذکر خواهد بود که پوست سر و مو ها تا حدود زیادی به این چربی ها احتیاج دارند و بحث ما در مورد زمان هایی است که مو زیاد از حد چرب است و ظاهر ما را نا مرتب و نا مناسب جلوه خواهد داد.

این در حالی است که شامپو های خشک به کمک ترکیبات فعال پایه الکل یا نشاسته ای که در خود دارند به خوبی قادر خواهند بود چربی اضافه و عرق مو ها را بدون احتیاج به آب کشی از سر خارج کنند. به صورت معمول بیشتر شامپو های خشک دارای ترکیبات معطر هستند و استفاده از آن ها مو های شما عزیزان را معطر و با طراوت خواهد کرد.

اثر گذاری شامپوی خشک روی انواع گوناگون مو

  • مو های چرب : شامپو های خشک بر روی مو هایی که به صورت طبیعی زود و یا زیاد چرب خواهند شد بیش ترین تاثیر را دارند. به خصوص چنانچه در آب و هوای مرطوب یا در اثر ورزش مو های شما چرب شده قادر خواهید بود به آسانی در کم ترین تایم ممکن با استفاده از شامپوی خشک مجدد مو های خود را از چربی ها رها نمایید.

  • مو های نرمال و متمایل به خشک : چنانچه مو های شما عزیزان نرمال و یا متمایل به خشک باشد بهتر است شامپوی خشکی را مورد استفاده قرار دهید که دارای ترکیبات متناسب با مو های نرمال تا خشک باشد. البته این موضوع را در خاطر داشته باشید که چنانچه مو های شما عزیزان مشکی یا قهوه ای تیره باشد این احتمال وجود خواهد داشت که پس از اسپری این نوع از شامپو ها پوسته پوسته هایی بر روی مو های شما دیده می شود. لازم به ذکر است که به منظور حل این مشکل قادر خواهید بود شامپو هایی را مورد استفاده قرار دهید که دارای ترکیبات مخصوص به مو های تیره خواهند بود.

  • مو های مجعد : کسانی که موهای مجعد دارند نیز به آسانی قادر خواهند بود شامپو های خشک را مورد استفاده قرار دهند. ولی در کنار موارد گفته شده به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بعد از استفاده از شامپوی خشک برای مو های مجعد، نباید مو ها را شانه کرد، به این خاطر که این کار موجب خواهد شد تا فر های مو ها خشک و وزدار شود و به هیچ وجه ظاهر زیبایی به شما هدیه نخواهد داد.

آیا می توان شامپوی خشک را کلا به جای شامپوی معمولی مورد استفاده قرار داد؟

هر چند شامپوی خشک موجب پنهان شدن چربی های اضافه مو می شود ولی در این خصوص نوع بافت مو نیز دخیل خواهد بود، ولی به هر روی موارد استفاده از شامپوی خشک مربوط به زمان هایی است که که شما قصد داشته باشید میان ۲ حمام مو های خود را به صورت مرتب و تمیز حفظ کنید، ولی آیا به نظر شما می توان این شامپو را جایگزین شامپوی معمولی کرد؟ بی تردید این امر امکان پذیر نخواهد بود و هر چند که این ماده را شامپو نامیده اند ولی در کنار آن باید در نظر داشته باشید که این محصول به هیچ وجه با شست و شو همراه نیست و در نتیجه به منظور نظافت مو ها کاربردی به حساب نخواهد آمد. می توان گفت که این شامپو ها فقط توانایی مخفی کردن چربی و آلودگی ‌های مو و پوست سر را در اختیار خواهند داشت و به هیچ وجه آن ها را به صورت کامل از بین نخواهند برد.

در حقیقت چنانچه قصد داشته باشیم این موضوع را دقیق تر بیان کنیم، می بایست عنوان کنیم که الکل یا نشاسته استفاده شده در این نوع شامپو ها چربی مو را جذب کرده و به همین خاطر مو ها مرتب و تمیز دیده خواهند شد، ولی به هیچ عنوان این قابلیت از عهده شامپو های خشک بر نخواهد آمد که مو ها را مثل وقتی که مو ها با آب و شامپوی معمولی شست و شو داده شده، تمیز و مرتب نمایند.

همچنین می بایست این موضوع را نیز مد نظرتون قرار دهید که استفاده مداوم از این نوع شامپو امکان دارد خارش و خشکی پوست سر را نیز به دنبال داشته باشد، به همین خاطر به هیچ وجه نمی توان استفاده از این شامپو را جایگزین حمام کردن با شامپو های معمولی کرد و باید به اندازه ای که نیاز دارید چربی های سر را به مدت محدود مخفی کنید از این محصول استفاده کنید و باید برنامه خود را در خصوص با حمام های منظم و شست و شو های معمولی در دستور کار داشته باشید تا مشکلی برای مو های شما عزیزان پیش نیاید.

ضرر های احتمالی شامپوی خشک

استفاده کم و معمول از شامپوی های خشک معمولا مسئله ای را برای افراد پیش نخواهد آورد ولی این امکان وجود خواهد داشت که با استفاده پیوسته از آن ها موجبات آسیب پذیری و شکنندگی مو ها را فراهم کرده و سلامت پوست سر خود را نیز به خطر بیندازید.

همچنین باید گفت که در منابع معتبر به این شکل آمده است که استفاده ۱ الی ۲ بار از این شامپو در هفته عوارضی را برای مو و پوست سر افراد به دنبال ندارد. ولی چنانچه استفاده از شامپوی خشک بیش تر از این تعداد شود پوست سر تحریک و خشک خواهد شد و این موضوع را باید در نظر خود داشته باشید. در شرایطی که مواد شامپو برای مدت زمان طولانی تری روی مو ها مانده و آبکشی نگردد به کف سر رسوب خواهد کرد و این امکان وجود خواهد داشت که به عفونت‌ های باکتریایی یا قارچی در فولیکول‌ های مو منتهی شود، به همین خاطر با استفاده کم از این شامپو اجازه دهید موهایتان نفسی بکشند.

 

 آیا شامپوی خشک سرطان‌ زا خواهد بود؟

جالب است بدانید که در ترکیبات برخی از شامپو های خشک از تالک استفاده شده است، در حقیقت تالک ماده ای معدنی به حساب می آید که در حالت طبیعی احتمال دارد که دارای ذرات آزبست باشد. در کشور آمریکا استفاده پودر های تالک شامل آزبست در محصولات آرایشی غیر قانونی محسوب می شود. ولی اخیرا این احتمال داده شده که شاید پودر تالک فاقد آزبست زمینه ابتلا به سرطان تخمدان را ایجاد خواهد کرد. این حدسیات از تحقیقات صورت گرفته بر اثر گذاری تالک محصولات مورد استفاده برای ناحیه تناسلی بر گرفته است.

ولی هنوز هیچ علتی به منظور سرطان زا بودن شامپو های خشک تالک دار ثابت نشده است، ولی با این وجود انجمن سرطان آمریکا این طور بیان کرده است که در صورت داشتن نگرانی از این موضوع بهتر است تا زمان انجام تحقیقات بیشتر بر روی این نوع از شامپو ها از استفاده از آن ها اکیدا خودداری کنید.

آیا شامپوی خشک موجب ریزش مو می شود؟

در ارتباط با این که شامپوی خشک به صورت مستقیم باعث ریز مو شده هنوز هیچ تحقیقی به صورت علمی به اثبات کامل نرسیده است، ولی طبق شواهد موجود این نوع شامپو ها تا حدودی نیز در ضعیف شدن سلامت پوست سر در ریزش مو موثر می باشند. پیش از این نیز بیان کردیم که استفاده مداوم از شامپوی خشک امکان دارد زمینه آسیب رساندن به فولیکول ‌های مو موجود در کف سر را فراهم نماید.

تار موی جدید رشد کرده از یک فولیکولی که آسیب دیده است و به عفونت های قارچی یا باکتریایی مبتلا شده است از آن جایی که به خوبی در فولیکول قرار نگرفته بسیار ساده تر دچار ریزش می شود، به همین خاطر می توان این طور بیان داشت که استفاده بیش از حد از شامپوی خشک قادر است به صورت غیر مستقیم بر روی ریزش موی تازه روییده شده تاثیر گذار باشد.

شیوه استفاده از شامپوی خشک به چه صورتی است؟

در انتهای این مقاله کاربردی و جامع باید خدمتتون عرض کنیم که معمولا شیوه استفاده از شامپوی خشک بر روی بسته بندی خود محصول به صورت کامل توضیح داده شده است. در نظر داشته باشید که حتما مراحل استفاده از آن را به منظور دریافت نتیجه بهتر به دقت مطالعه کنید. شایان ذکر خواهد بود که بعضی از افراد بر این باورند که استفاده از کمی شامپوی خشک پیش از آراستن مو با دستگاه ‌های صاف‌ کننده یا فر کننده به مهار بهتر مو ها کمک شایانی خواهد کرد، ولی این را نیز در خاطر خود داشته باشید که استفاده از شامپوی خشک موجب گرفته شدن رطوبت مو ها خواهد شد و در نتیجه امکان دارد استفاده از دستگاه های حرارتی مو به مو آسیب بزند. امیدوارم که از این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم مطالب مفیدی در خصوص با راهنمای جامع خرید بهترین شامپوی خشک خدمت شما عزیزان ذکر کرده باشیم.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید بهترین شامپوی خشک ایرانی برای موهای چرب ارزان دیجی کالا