قیمت و خرید بهترین سوهان ناخن برقی معمولی سمباده ای دیجی کالا

در ابتدای مقاله باید عنوان کنیم که یکی از وسایل کاربردی و غیر قابل جدایی در میان لوازم آرایشی بانوان سوهان ناخن به شمار می رود، ولی به نظر شما قابلیت های یک سوهان ناخن مناسب چیست؟ در این مقاله کاربردی و جذاب ما بنا داریم نکات و مواردی را به منظور خرید یک سوهان ناخن خوب بیان کنیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 قیمت و خرید بهترین سوهان ناخن برقی معمولی سمباده ای دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین سوهان ناخن

شاید با خودتون بگید که خرید وسیله ای ساده مثل سوهان ناخن که دیگر احتیاجی به راهنمای خرید ندارد، ولی حقیقت آن است که خرید سوهان ناخن کار خیلی ساده ای هم نخواهد بود. بخاطر این که سوهان های ناخن از گریت های گوناگونی برخوردار می باشند و هر یک از آن ها به منظور استفاده برای نوع مخصوصی از ناخن مناسب می باشد و نا آگاهی از این امر امکان دارد موجب خرید یک سوهان ناخن بی کیفیت و نامناسب شود و در حقیقت به نوعی این خرید پول دور انداختن خواهد بود.

در شرایطی که فردی ناخن کاشته است، حتما در این خصوص اطلاعات نسبتا کاملی داشته است، ولی برای افرادی که تخصص ندارند امکان دارد خرید سوهان ناخن نا مرغوب و بی کیفیت به آسیب دیدن ناخن ها منتهی شود. چنانچه شما عزیزان هم قصد خرید سوهان ناخن را دارید بهتون این طور پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید، بخاطر این که ما داده های بسیار کامل، جامع و کاربردی را در ارتباط با سوهان ناخن بیان کرده ایم که بی تردید کمک شایانی به خرید یک سوهان ناخن خوب می کند.

نکات و موارد حائز اهمیت در هنگام خرید بهترین سوهان ناخن

  • نوع گریت سوهان ناخن

در نظر داشته باشید که در حقیقت منظور از گریت یا درجه زبری عددی است که بیانگر میزان زبری سوهان است. در واقع این بدین معنی است که میزان گریت یک سوهان ناخن طبق تعداد ذرات ساینده در هر سانت ی‌متر مربع یا دیگر واحد های سطح حاصل خواهد شد. هر چقدر سوهان ناخن از گریت بالاتری برخوردار باشد، خب به مراتب نرمی بیشتری را به همراه خواهد داشت، ولی گریت پایین بیانگر زبری سوهان می باشد. جالب است بدانید که بسیاری از افراد این اعتقاد را دارند که هر چقدر سوهان زبرتر باشد، مرغوب تر و با کیفیت تر می باشد و این در حالی است که هر درجه از زبری سوهان های ناخن دارای کارکرد گوناگونی خواهند بود. شایان ذکر خواهد بود که از سوهان های زبرتر به منظور شکل‌ دادن به ناخن ‌های کلفت مانند؛ ناخن شست پا یا ناخن ‌های کاشت اکریلیک بهره گرفته می شود و برای ناخن های طبیعی سوهان های نرم مناسب تر به حساب خواهند آمد، بخاطر این که از وارد آمدن آسیب به بافت ناخن ممانعت به عمل خواهد آورد. در این راستا و به منظور سوهان کردن ناخن های طبیعی کم ترین گریت کاربردی، گریت ۱۸۰ به شمار می رود، گفتین است که گریت های پایین تر زبری بیشتری را به همراه خواهند داشت و برای استفاده  ناخن های طبیعی مناسب نخواهند بود. در حالتی که ناخن هایی شکننده و ضعیفی دارید، به هیچ وجه سوهان هایی با گریت زیر ۱۸۰ را مورد استفاده قرار ندهید، حتی بعضی اوقات بهتر است از سوهان هایی با گریت بالاتر که نرمی بالاتری دارند، بهره بگیرید.

از گریت های نزدیک به ۵۰۰ زمانی استفاده می شود که قصد داشته باشید زبری اندکی که ناشی از سوهان کشیدن با سوهان های زبر ایجدا شده را نرم نمایید. در ادامه باید به این نکته اشاره کرد که گریت های حوالی ۱۰۰۰ نیز بیشتر هم، به منظور کار کردن بر روی سطح ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر می باشد که سوهان هایی با گریت ۱۰۰۰ به بالا نیز جهت برق انداختن ناخن ها بسیار کاربردی به حساب خواهند آمد.

  • جنس سوهان ناخن

در این خصوص باید این طور بیان کرد که به غیر از درجه زبری سوهان ناخن، در هنگام خرید سوهان باید به جنس سوهان نیز دقت کافی را داشته باشید، به صورت کلی سوهان های ناخن از جنس های زیر تهیه و طراحی می شوند :

سمباده ‌ای

در خصوص با این بخش باید عنوان داشت که سوهان های سمباده ای در واقع از سطحی مانند کاغذ سمباده برخوردار می باشند که به کمک چسب بر روی بدنه نواری سوهان جای می گیرد. در نظر داشته باشید که عملکرد این سوهان ها نیز حدودا مانند سمباده است و به کمک ذرات سمباده ای خود به منظور تراشیدن لبه ناخن مناسب خواهند بود، به همین خاطر این امکان وجود دارد که در هنگام لمس لبه ناخن های خود کمی زبری را حس نمایید. البته گفتنی است که این امر به درجه زبری سوهان بستگی خواهد داشت.

به منظور سوهان کشی با سوهان های سمباده ای این طور پیشنهاد می شود که سوهان کشی را فقط در یک جهت انجام داده و به منظور ممانعت از آسیب دیدن ناخن هایتان از سوهان کشیدن به شکل رفت و برگشتی جدا خودداری کنید. جالب است بدانید که در بعضی از منابع این طور آمده است که این احتمال وجود دارد تا استفاده از سوهان های سمباده ای پس از مدت زمانی ناخن ها ضعیف، شکننده و پوسته پوسته خواهند شد.

همین طور این موضوع را در خاطر داشته باشید که این نوع از سوهان ها دارای سطح سایشی با مقاومتی کافی نخواهند بود. می توان گفت که قابلیت ضد عفونی کردن این سوهان ها وجود ندارد و می بایست به صورت پیوسته و دائمی تعویض شوند، به این خاطر که ذرات ناخن و کثیفی ها در درون سطح متخلخل سوهان گیر کرده و قارچ و باکتری ها افزایش پیدا خواهند کرد، بنابراین در شرایطی که علاقه مند به محیط زیست هستید، این احتمال وجود دارد که عمر کم این سوهان ها خیلی برای شما موضوع خوشایندی به حساب نیاید.

فلزی

اغلب سوهان های فلزی در ۲ سری از محصولات تهیه و توزیع شده اند. یک نوع از سوهان های فلزی از پوسته های بسیار نازکی از فلز چسبیده شده روی بدنه ای فلزی یا مقوایی ساخته شده اند و نوع دیگر هم سوهان هایی فلزی هستند که از بدنه ای با سطحی ساینده خواهند بود.

البته گفتنی است که در هر نوع از سوهان های فلزی با هر مرتبه سوهان کشی قسمتی از پوسته فلزی این سوهان ها جدا شده و سطح سوهان نرمی بیشتری را دارا خواهد شد. با این وجود ماندگاری و دوام سوهان های فلزی از نمونه های سمباده ای به مراتب بالاتر خواهد بود.

همین طور می توان این طور ذکر کرد که سوهان های فلزی نیز امکان دارد در شرایط استفاده نامناسب موجب آسیب دیدن ناخن های ضعیف شوند. توجه کنید که در زمان سوهان کشی ناخن ها با سوهان های فلزی نیز باید فقط در یک راستا سوهان بکشید، ولی از لحاظ بهداشتی از آن جایی که فلز غیر متخلخل می باشد در نمونه های سمباده ای باکتری ها در به شدت افزایش نمیابند و تکثیر نمی شوند، ولی با این حال باز هم شاید ذرات ناخن و آلودگی‌ ها در لا به لای دندانه‌ ها گیر کند و همین طور امکان چسبیدن آن ها به بستر سوهان وجود دارد. در ارتباط با مسائل زیست محیطی نیز می بایست خاطر نشان کنیم که سوهان های فلزی در مقایسه با مدل های سمباده ای برای محیط زیست مناسب تر خواهند بود. به منظور ساخت این سوهان ها درختی قطع نشده و البته به منظور تجزیه زمان زیادی را طلب خواهند کرد.

کریستالی یا شیشه‌ ای

جالب است بدانید که بر اساس گزارشات و تحقیقات به عمل آمده در راستای سلامت ناخن ها، مدل های کریستالی انتخاب ایده آل تری به حساب می آیند. در واقع می توان گفت که این سوهان موجب زبر ماندن لبه های ناخن نمی شوند و البته می بایست این نکته را هم یادآور شویم که با توجه به آن که در گریت های بالا طراحی شده و نرم بوده آن چنان برای تنظیم ارتفاع ناخن گزینه خوبی به شمار نمی روند، به همین خاطر باید در ابتدای امر ناخن های خود را با ناخن گیر کوتاه کنیم و به اندازه دلخواه خودمون برسونیم و سپس به سوهان کشیدن مشغول شویم.

در انتهای این مقاله باید گفت که این نوع از سوهان ها برعکس نمونه های دیگر، قابلیت شست و شو با آب را دارا خواهند بود. در ضمن این سوهان ها به خوردگی و زنگ زدگی نیز دچار نمی شوند و دارای جنس غیر متخلخل و بهداشتی خواهند بود. حتی امکان ضد عفونی کردن این سوهان با الکل نیز می باشد و ضمنا از دوام و ماندگاری به مراتب بالاتری برخوردار می باشد. نکته کلیدی و حائز اهمیت این است که این سوهان ها برای محیط زیست بسیار کم خطر هستند و همان طور که گفته شد استحکام بالایی نیز دارند و حتی پس از دور انداخته شدن نیز امکان بازیافت و استفاده از آن ها وجود دارد.

البته به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که قیمت یک سوهان کریستالی مناسب از سایر مدل ها به مراتب بالاتر خواهد بود، ولی باید در استفاده از آن ها احتیاط داشته باشید تا نشکند. همان طور که دیدید، در این مقاله ما تلاش داشتیم تا به منظور خرید یک سوهان ناخن مناسب نکات و موارد حائز اهمیت و کلیدی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم. لازم به ذکر می باشد که در زمان خرید سوهان الزاما به جنس و درجه زبری سوهان دقت کنید و همان طور که به آن اشاره داشتیم هر سوهان با هر درجه زبری و جنسی که دارید، دارای خصوصیات مخصوص به خود خواهد بود. همچنین امیدواریم که از این مقاله آموزشی و راهنما نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم مطلب خوبی را تقدیم حضورتون کنیم.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید بهترین سوهان ناخن برقی معمولی سمباده ای دیجی کالا