قیمت و خرید بهترین سرویس چاقو آشپزخانه چاقو آلمانی یونیک استیل دیجی کالا

در ابتدای این مقاله جذاب باید این طور بیان کرد که در واقع به همان شکلی که احتمالا شما عزیزان نیز مستحضر هستید چاقو یکی از پر کاربرد ترین لوارم در آشپزخانه محسوب می گردد و به منظور انجام کار هایی مانند خرد کردن، تیکه کردن، برش نان، ساتوری کردن و موارد بسیار دیگری کاربرد خواهد داشت، ولی با توجه به این که خیلی از اشخاص به منظور انجام خیلی از امرو فقط یک چاقو مورد استفاده قرار می دهند، چاقو به سرعت کند خواهد شد و در واقع زود تر از حالت معمول خراب خواهد شد، از این جهت بهترین کار این خواهد بود که شما عزیازن با تهیه یک سرویس چاقوی آشپزخانه به منظور انجام هر امری چاقوی مناسب مخصوص آن کار را در اختیار داشته باشید.

 قیمت و خرید بهترین سرویس چاقو آشپزخانه چاقو آلمانی یونیک استیل دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین سرویس چاقو آشپزخانه در ایران

می توان گفت که سرویس چاقوی آشپزخانه یا ست چاقوی آشپزخانه دارای انواع چاقو و ساتور می باشند و شما عزیزان با خریداری کردن آن قادر خواهید بود برای هر کاری چاقوی مناسب آن را در اختیار داشته باشید. در این مقاله کاربردی و جامع ما بنا داریم تا نکات و موارد مهمی را به منظور خرید یک سرویس چاقوی آشپزخانه مناسب و عالی بیان کنیم، پس امیدواریم که تا انتهای این مقاله با سایت ما همراه باشید.

بهترین و مناسب ترین سرویس چاقو آشپزخانه

به صورت عادی سرویس چاقوی آشپزخانه چند تکه خواهد بود و در واقع مرسوم ترین آن ها سرویس چاقو هشت تکه یا سرویس نه تکه چاقوی آشپزخانه خواهد بود. در نظر داشته باشید که این سرویس ها به علاوه چاقو از لوازم دیگری مانند قیچی و یک عدد چاقو تیز کن نیز برخوردار خواهد بود که همگی در درون یک پایه نگهدارنده جای می گیرد.

 

نکات مهم در خصوص با خرید سرویس چاقوی آشپزخانه

در خصوص با این بخش از مقاله باید گفت که در حقیقت یکی از موارد مهمی که باید هنگام خرید این سروسی مد نظر خود قرار دهید، تعیین نیاز ها خواهد بود، در حقیقت شما عزیزان می بایست تعیین نمایید که چاقو را به منظور استفاده در چه کاری احتیاج خواهید داشت، البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در سرویس های چند پارچه چاقو های گوناگونی در اختیار شما عزیزان است که در واقع قادر هستید با خیال راحت از انواع مارک ها سرویس مناسبی را در اختیار داشته باشید.

نکاتی که در هنگام خرید سرویس چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید به شرح زیر خواهد بود :

۱) جنس چاقو ها

بله همان طور که می بینید یکی از حائز اهمیت ترین موارد جنس چاقو ها به حساب می آید. به صورت معمول سرویس های چاقوی آشپزخانه استیلی خواهند بود و با توجه به قابلیت ضد زنگی که دارا می باشند از دوام بسیار بالایی برخوردار خواهند بود، ولی در این میان بعضی از چاقو ها نیز از سایر جنس ها مثل تیتانیوم و سرامیک ساخته شده است و بعضی از آن ها نیز از امکان تیز شدن در دمای زیر صفر درجه برخوردار می باشند.

۲) تیغه چاقو ها

در خصوص با تیغه چاقو ها به منظور این که چاقوی انتخابی شما استحکام و دوام کافی را داشته باشد و سال های سال قادر باشید از آن ها کاملا تیز و با کیفیت بهره بگیرید، بهتر خواهد بود که به سراغ چاقو های طراحی شده از جنس تیتانیوم یا استیل برویم. شایان ذکر خواهد بود که شکنندگی تیغه های سرامیکی خیلی زیاد خواهد بود. به منظور استفاده ساده از چاقو احتیاج خواهد بود که تیغه به خوبی میان دسته قرار داشته باشد و بتوان راحت با چاقو کار کرد.

انواع تیغه ها

 • تیغه سرامیکی : در نظر داشته باشید که این نوع از تیغه ها ضد زنگ خواهند بود و در ضمن زمان زیادی را تیز می مانند.
 • فولاد کربنی : جالب است بدانید که لبه این نوع از چاقو ها به شکلی می باشد که به سادگی می توان برش های پر سرعتی را به وجود آورد و در خانه نیز قابل تیز شدن خواهند بود. فقط موضوعی که در ارتباط با این نوع از تیغه ها وجود خواهد داشت مراقبت و نگهداری آن ها به حساب می آید تا زنگ نزند.
 • فولاد ضد زنگ : لازم به ذکر است که این چاقو ها هرچند قیمت نسبتا مناسبی را دارا می باشند اما خیلی زود کند می شوند و به منظور تیز کردن آن ها نیز زمان نسبتا زیادی مورد نیاز خواهد بود، ولی اگر در ساخت آن ها از کربن بالا بهره گرفته شده باشد خیلی دیرتر کند می شوند.

در نظر داشته باشید که از دیگر نکات و مواردی قابل اهمیت شیوه وصل شدن تیغه است. از آن جایی که چاقو های جوش خورده به دسته خیلی زود می شکند و یا خم خواهد شد بنابراین مناسب تر خواهد بود از خرید آن ها خودداری کنید. شایان ذکر خواهد بود که چاقو هایی که از تیغه یکپارچه برخوردار باشد و دسته آن ها فقط در نقش یک پوسته ظاهر می شود، کیفیت بسیار مناسبی خواهد داشت.

۳) نوع استفاده از چاقو

این امکان وجود خواهد داشت که بسیاری از افراد بر این باور باشند که چاقوی آشپزخانه دارای مدل های مختلفی است و اندازه هر مدل با دیگری فرق می کند، در حالی که هر یک از چاقو های موجود در سرویس چاقو به منظور امر خاصی به وجود آمده است. به عنوان مثال به منظور تکه کردن یک گوشت بزرگ بی تردید به چاقوی بزرگی احتیاج خواهید داشت و یا به منظور درست کردن سالاد شیرازی به یک چاقوی کوچک نیاز پیدا خواهید کرد، البته این امکان وجود خواهد داشت که بعضی از افراد ترجیح بدهند که این کار را به کمک دستگاه غذا ساز خیلی ساده تر صورت پذیرد.

در واقع می توان گفت که چاقو ها با توجه به اندازه ای که دارند مناسب کار ویژه ای هستند که به شرح زیر خواهند بود :

 • چاقوی همه کاره: در واقع این نوع از چاقو ها سیزده سانتی متری می باشند و به منظور استفاده های مختلفی در نظر گرفته می شوند.
 • چاقوی سرآشپز: این چاقو های بیست تا بیست و سه سانتی به منظور خرد کردن، جدا کردن و برش دادن گزینه بسیار مناسبی خواهند بود.
 • چاقوی سبزیجات و پوست‌کن: در حقیقت این چاقو، چاقویی هشت سانتی متری است که به منظور پوست کندن، برش دادن و میوه‌ آرایی ایده آل خواهد بود.
 • چاقوی نان: چاقویی دندانه دار به منظور اوامری مانند، برش نان، کیک، میوه و گوجه ‌فرنگی مناسب به حساب خواهد آمد.
 • ساطور: چاقوی پهن و بزرگ به منظور تکه ‌تکه کردن گوشت مناسب است و شایان ذکر است که سایز کوچک تر آن برای تکه تکه کردن گیاهان سخت مناسب خواهد بود.
 • چاقوی فیله: به منظور فیله کردن انواع ماهی ها و همین طور پخت غذایی هایی خوشمزه کاربرد خواهد داشت.
 • کارد: چاقوی کوچکی به منظور انجام امور گوناگونی مانند نازک کردن و برش گوشت جهت تهیه انواع کباب می باشد.

 

۴) دسته چاقو

در انتهای این مقاله کاربردی و در خصوص با دسته چاقو که چهارمین رکن مهم در تهیه چاقو به حساب می آید باید گفت که در واقع در صورتی که چاقو به صورت صحیح در دست قرار نگیرد و استفاده از آن آسان نباشد این امکان وجود خواهد داشت که استفاده از آن برای شما عزیزان خطر آفرین باشد، در همین راستا و به منظور جلوگیری از این خطرات می بایست دسته چاقو از جنس مناسبی در نظر گرفته شده باشد تا دچار مشکلی نشوید. در حقیقت باید این طور بیان داشت که دسته چاقوی انتخابی شما عزیزان می بایست به شکلی باشد که به هیچ عنوان در دست لیز نخورد، این مسئله در هنگامی که دست شما خیس باشد بیشتر نمایان خواهد شد. این نکته را در نظر خود داشته باشید که به صورت معمول دسته چاقو ها از مواد مستحکمی مانند چوب، پلاستیک، رزین‌ های سخت طراحی و ساخته شده است. بهترین جنس دسته چاقو حالتی خواهد بود که در کنار سخت بودن به هیچ وجه شکننده نباشد. امیدواریم که از موارد و نکات جامع و کاملی که خدمت شما عزیزان عنوان شد نهایت استفاده رو داشته باشید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • خانه
 • تکنولوژی
 • قیمت و خرید بهترین سرویس چاقو آشپزخانه چاقو آلمانی یونیک استیل دیجی کالا