قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پرفروش ترین بخاری گازی جدید کوچک ارزان دیجی کالا

بخاری گازی یکی از قدیمی‌ترین بخاری های تولید شده و عرضه شده در بازار است که به وسیله گاز و شعله های مستقیم اقدام به گرم کردن فضای خانه و محل سکونت شما می کند.

استفاده از بخاری در فصل زمستان یکی از اولویت‌ها و مواردی است که برای همه بسیار ضرورت دارد.

در نتیجه خرید نصب و راه اندازی و همچنین نگهداری و مراقبت از این دستگاه می تواند علاوه بر ایجاد گرمای دلنشین در فضای خانه و محل سکونت شما، باعث شود تا خطرات احتمالی مانند گازگرفتگی نیز برای شما رخ ندهد.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پرفروش ترین بخاری گازی جدید کوچک ارزان دیجی کالا

بخاری گازی چیست، معرفی و راهنمای خرید پرفروش ترین بخاری های گازی در بازار

ممکن است در حال حاضر سیستم گرمایشی خانه شما دارای سیستم شوفاژهای مرکزی باشد، اما گرمای تولید شده توسط این سیستم جهت گرم کردن فضای داخلی منزل و محل سکونت شما کفایت نکند.

در نتیجه می توانید همراه با شوفاژ ها از بخاری های گازی نیز استفاده کنید.

بخاری های گازی در انواع مختلف و با ویژگیهای گوناگون در بازار عرضه شده اند که علاوه بر تنوع رنگ بسیار بالا باید فاکتورهای بسیار مهمی را نیز در خرید آن ها مد نظر قرار داد.

با توجه به این فاکتور ها و موارد مهم باعث می شود تا علاوه بر گرما بخشیدن به خانه شما امنیت جان تان نیز حفظ شود و کارایی و دوام دستگاه آن بالا برود.

ما در این مقاله سعی داریم تا انواع مختلف بخاری را به شما معرفی کرده و نکات و موارد لازم جهت خرید بخاری گازی را به شما توضیح دهیم.

همچنین این روش محاسبه گنجایش حرارتی بخاری رانیز به شما نشان داده تا بتوانید محصولی را متناسب با فضا و ابعاد محل سکونت خود انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که رعایت این موارد بسیار حائز اهمیت و مهم هستند.

معرفی انواع بخاری

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از بخاری در بازار موجود است که هر کدام با استفاده از روش خاصی اقدام به گرم کردن فضای محل سکونت و اقامت شما می کنند.

به طور کلی چهار نوع بخاری به بازار عرضه شده که هر کدام از آنها از یک منبع انرژی جهت گرم کردن بهره می برند:

 

  • بخاری گازی: این محصولات با استفاده از لوله کشی گاز و شعله های مستقیم گاز اقدام به تولید گرما کرده و فضای داخلی را گرم می‌کنند.
  • بخاری نفتی: بخاری های نفتی نیز با استفاده از سوزاندن نفت سفید درون مغز زن خود اقدام به تولید گرما و گرم کردن فضا می کنند
  • بخاری برقی: بخاری های برقی نیز همانطور که از نام آنها مشخص است با استفاده از جریان برق و المنت های تعبیه شده درون آن ها گرما را تولید مینمایند.
  • بخاری صنعتی: این نوع بخار ها نیز به صورت یک سیستم بزرگ و سراسری بوده و دارای موتور خانه هستند و با استفاده از مواد مختلفی اقدام به تولید گرما و گرم کردن آب درون مخزن خود می کنند. این آب به مکان های مختلف منتقل شده و آن مکانها را گرم می‌کند.

توجه داشته باشید که در ایران به علت وجود منابع بسیار گاز، تعرفه و قیمت تمام شده استفاده از بخاری های گازی بسیار پایین بوده و در نتیجه این بخاری ها بسیار به صرفه و کم هزینه هستند.

به همین دلیل در بسیاری از خانه ها و اماکن مختلف از بخاری های گازی استفاده شده و بسیاری از افراد نیز اقدام به خرید این نوع محصولات می‌کنند.

اما توجه داشته باشید که در هنگام خرید حتما باید به سراغ محصولاتی بروید که دارای استاندارد های لازم جهت ایمنی را داشته باشند.

زیرا محصولات فاقد ایمنی و بدون استانداردهای لازم، خطرات زیادی نیز ممکن است به همراه بیاورد و جان شما را به خطر بیاندازند.

خرید بخاری گازی

در هنگام خرید بخاری گازی موارد و فاکتورهای بسیاری وجود دارد که باید حتما به آنها توجه شود.

اما مهمتر از همه علامت استاندارد و ایمنی است که باید بر روی دستگاه وجود داشته باشد.

بنابراین بهترین راه برای خرید یک بخاری استاندارد و ایمن، انتخاب یکی از محصولات عرضه شده به بازار است که جزو مارک های معروف و شناخته شده باشد.

زیرا این محصولات بسیار معتبر و شناخته شده بوده و استاندارد هستند و کیفیت لازم جهت استفاده را دارند.

از بهترین برندهای شناخته شده و موجود در بازار ایران نیز می توان برندهای معتبر نیک کالا، آبسال، مراورید سوز و .. را خریداری نمایید.

 

انواع بخاری گازی

بخاریهای گازی نیز خود به سه دسته مختلف تقسیم می شوند که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خود را داشته و برای مکانهای مشخصی قابل استفاده هستند.

به طور کلی بخاری های گازی در سه دسته زیر می باشد:

 

  • بخاری گازی دارای دودکش
  • بخاری گازی فاقد دودکش
  • بخاری گازی شومینه ای

بخاری گازی دارای دودکش:

بخاری های دارای دودکش یکی از قدیمی ترین انواع بخاری گازی هستند که آلاینده های تولید شده در اثر سوختن شعله ها از طریق دودکش به بیرون از محل سکونت شما متقل می‌شود.

برای اتصال بخاری بدون دودکش نیز از لوله های آلومینیومی استفاده شده و با متصل کردن آنها به بدنه و محل مخصوص قرار گرفتن لوله می توان آلاینده ها را از بخاری به بیرون منتقل کرد.

البته توجه داشته باشید که اتصال لوله ها به بدنه بخاری و دودکش باید به خوبی انجام شود تا مانع از ورود آلاینده ها به فضای داخلی گردد.

بخاری گازی فاقد دودکش:

بخاریهای گازی فاقد دودکش همان طور که از نامشان مشخص است بدون دودکش کار می کند و سیستم آنها به گونه‌ای است که شعله های گاز تنها جهت تولید حرارت استفاده شده و آلاینده های را تولید نمی کنند.

البته استفاده از آنها برای مکان های بدون پنجره و اتاق های بسته و همچنین مکان هایی نظیر اتاق خردسالان، اتاق خواب، مهدهای کودک، حمام، زیرپله ها و درمجموع مکان هایی که هوا در آن جریان نداشته و تهویه خوبی ندارد توصیه نمیشود.

زیرا این بخاری های گازی نیز مقدار کمی اکسید کربن و مونوکسید ایجاد می کنند که در صورت بسته بودن فضا و کمبود اکسیژن می تواند خطر ساز باشد و باعث مسمومیت و گازگرفتگی شود.

بخاریهای بدون دودکش معمولاً برای مغازه ها و مکان هایی که دارای گردش هوای بالا باشند بسیار مناسب است.

زیرا این مکان ها دارای رفت و آمد هستند و درباره آنها به دفعات باز و بسته می شود. در نتیجه هوا به اندازه کافی درون آنها گردش خواهد داشت.

البته در هنگام خرید این محصولات باید توجه داشته باشید که دستگاه خریداری شده دارای سیستم اساس به اندازه اکسیژن باشد.

وجود این سیستم که به آن ODS نیز می گویند، بر روی بخاری گازی فاقد دودکش ضرورت دارد. زیرا این سیستم جها کنترل سطح اکسیژن در محیط اطراف تعبیه شده است.

زمانی که سطح اکسیژن در محیط تا ۱۷ درصد و یا کمتر کاهش پیدا کند، این سیستم به طور اتوماتیک جریان گاز را قطع کرده و تا زمانی که کاملا محیط تهویه و پاک نشود بخاری را نمی‌توان روشن نمود.

بنابراین خرید بخاری های گازی بدون دودکش فاقد نماد ایمنی و استاندارد و همچنین سیستم حساسیت به اکسیژن، بسیار خطرناک است و می تواند باعث بروز مشکلات بسیاری شود.

به همین جهت بهتر است در هنگام خرید به این موارد نیز توجه داشته باشید.

 

برخی از محصولات عرضه شده به بازار نیز دارای سیستم حسگر حرارتی می باشند که جهت کنترل حرارت شعله و بدنه دستگاه تعبیه شده است.

این سیستم نیز نوع دیگری از امنیت را در بخاری گازی فاقد بخش ایجاد میکند و به گونه ای است که در هنگام بالا رفتن دمای شعله و یا حرارت بدنه بخاری، جریان گاز را قطع کرده و شعله را خاموش می کند.

اما برخی شرکت های تولید کننده بخاری ممکن است تنها از این سیستم در محصول خود استفاده کرده و از حسگرهای میزان اکسیژن استفاده نکنند.

در نتیجه در صورت کاهش میزان اکسیژن موجود در هوا بخاری همچنان روشن مانده و هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد.

توجه داشته باشید که وجود سیستم حساس به میزان اکسیژن در بخاری های فاقد دودکش بسیار ضروری و مهم بوده و در صورت وجود دستگاه فاقد این ویژگی به هیچ وجه اقدام به خرید آن نکنید.

بخاری گازی شومینه ای:

نوع دیگری از بخاری های گازی به صورت شومینه طراحی و تولید شده‌اند و ظاهر بسیار کلاسیک و تزیینی دارند.

این نوع محصولات نیز از لحاظ برای تولید کم استفاده کرده‌اند و محل نصب آنها نیز در درون دیوار است.

مدل‌های جدید این محصول نیز دارای سنسور حساس به اکسیژن و سنسور حرارتی بوده و دودکش آنها نیز دقیقاً بالای سر شانه ها قرار دارد.

در نتیجه از ایمنی و استاندارد کافی نیز برخوردار هستند و می‌توان از آنها به راحتی استفاده کرد.

 

معیار های خرید بخاری گازی

گنجایش سطح حرارت

اولین قدم برای خرید یک بخاری گازی، گنجایش سطح حرارت تولید شده در این دستگاه است.

در هنگام خرید این نوع بخاری ها باید توجه داشته باشید که از نظز میزان مصرف انرژی و میزان حرارت تولید شده باید محصولی را انتخاب کنید که با ابعاد و مساحت خانه شما متناسب باشد.

در صورتی که مساحت خانه شما بزرگ بوده و یا در منطقه سر سیر زندگی کنید بهتر است از چند بخاری در مکان‌های مختلف استفاده نمایید تا بتواند به خوبی فضای ساختمان را گرم کنند.

بنابراین ظرفیت حرارتی بخاری با توجه به مساحت منزل به منطقه‌ای که در آن هستید باید تعیین و مشخص گردد.

هر کدام از بخاری های عرضه شده به بازار دارای قدرت و گرمایش خاص خود بوده و واحد اندازه گیری آن بر حسب کیلو کالری است.

این مقدار بیشتر باشد میزان گرمای تولید شده توسط بخاری و طبیعتاً میزان مصرف گاز آن نیز بالاتر خواهد بود.

بنابراین قبل از خرید هر نوع بخاری گازی حتماً باید محاسبه کنید که برای محل مورد نظر شما به چه مقدار سطح حرارت نیاز بوده تا بتوان به صورت ایده‌آل این مکان را گرم کرد.

برای محاسبه این معیار از فرمول خاصی استفاده می‌شود که به بهره بردن از آن بسیار راحت است.

تنها کافیست تا مساحت مکان مورد نظر را در عدد ۳ هزار کرده و بعد از آن توان گرمایشی مشخص شده توسط شرکت تولید کننده را بر ۲۴ تقسیم کنید.

عددهای به دست آمده از حاصل ضرب و حاصل تقسیم باید به هم نزدیک باشد.

اگر این دو رغم اختلاف زیادی با یکدیگر داشته باشند نشان می‌دهد که دستگاه استاندارد نبوده و عدد در شده توسط شرکت فاقد اعتبار است.

 

فرمول محاسبه ظرفیت حرارت بخاری گازی نیز به صورت زیر است:

 

مساحت محیط ضربدر ۳ = X

توان بخاری تقسیم بر ۲۴ = Y

دو عدد X و Y باید مساوی و یا نزدیک به هم باشند.

برای فضاهای بسته کوچکتر از ۵۰ متر باید از بخاری های دیواری دارای دودکش با توان ۵ تا ۶ هزار کیلو کالری استفاده نمایید.

در مکان‌های ۵۰ تا ۸۰ متری باید بخاری های ۷ تا ۹ هزار کیلو کالری تهیه کرده و در مکان های ۸۰ متر و بزرگتر، بخاری هایی با بیش از ۱۲ هزار کیلو کالری توان حرارتی انتخاب کنید.

همچنین بخاری گازی شومینه ای برای سالن و پذیرایی خانه گزینه خوبی هستند.

سیستم ترموکوپل:

یکی از تجهیزات بسیار ضروری در تمام بخاری های گازی وجود سیستم ترموکوبل است.

ترموکوپل قطعه ای است که برای افزایش امنیت بخاریهای گازی تعبیه شده و اگر لوله بخاری به هر دلیل خاموش شود، این سیستم جریان گاز درون دستگاه را قطع کرده و مانع از خارج شدن گاز از طریق دهانه‌های شعله می شود.

در نتیجه از انتشار گاز درون محیط جلوگیری کرده و بسیار کارآمد خواهد بود.

تمامی بخار های دارای استاندارد و ایمنی بالا از این تجهیزات جهت افزایش امنیت دستگاه خود استفاده کردند.

میزان مصرف انرژی:

میزان مصرف انرژی نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام خرید بخاری گازی است و باید به آن نیز توجه شود.

به طور معمول میزان مصرف انرژی با استفاده از برچسب مصرف انرژی بر روی کالا مشخص شده است توسط سازمان استاندارد تعیین می شود.

این برچسب بر روی بدنه و یا بسته بندی بخاری درج شده و قابل تشخیص است. میزان نشان داده شده بر روی این برچسب بیانگر این است که مصرف انرژی هر بخاری در چه رده قرار دارد.

بر روی این نماد از حروف الفبای انگلیسی و رنگ های سبز زرد و قرمز با طیف‌های مختلف استفاده شده است.

هر چه رنگ نماد به سبز کم رنگ متمایل تر بوده و عدد آن نیز به حرف A نزدیک تر باشد، میزان مصرف انرژی در این دستگاه کمتر و بازده آن بالاتر است.

در نتیجه بهتر از محصولات را خریداری کرده که رده های مشخص شده بر روی آنها بین رده‌های A تا D باشد.

خدمات پس از فروش و گارانتی:

خدمات پس از فروش و گارانتی نیز یکی از مواردی است که می‌تواند نشانگر استاندارد بودند و با کیفیت بودن دستگاه باشد.

با استفاده از خدمات پس از فروش میتوانید نصب و راه اندازی دستگاه را توسط نمایندگان شرکت انجام داده و همچنین تعمیرات و سرویس های لازم را نیز از آنها بخواهید.

نمایندگان نصب و راه اندازی و همچنین تعمیرکاران موجود در شرکت از تجربه و مهارت کافی برخوردار بوده و می‌توانند این کار را به درستی و با دقت بالا انجام دهند.

بخاری گازی فاقد گارانتی و یا خدمات پس از فروش، می تواند فاقد کیفیت بالا و ایمنی لازم بوده و خطر آفرین باشد.

قیمت خرید بخاری گازی:

برای خرید یک بخاری گازی بودجه خود را نیز مشخص کرده و سپس متناسب با آن اقدام به خرید نمایید.

اما همراه با آن عوامل دیگری همچون ایمنی، سطح کیفیت، مصرف انرژی، استانداردهای لازم و همچنین تجهیزات ایمنی و سنسور ها را نیز در نظر بگیرید.

فضای محل استفاده از بخاری نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام خرید علاوه بر بودجه به آن نیز توجه کنید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پرفروش ترین بخاری گازی جدید کوچک ارزان دیجی کالا