قیمت و خرید اینترنتی بهترین کولر گازی خانگی ۲۴۰۰۰ جنرال گلد اصلی دیجی کالا

کولر گازی خانگی از جمله مهم ترین وسایل خانه جهت خنک سازی و ایجاد هوای مطبوع در منزل و به خصوص در فصول گرم سال است.

با استفاده از این دستگاه میتوان به راحتی هوای درون منزل را خنک سازی کرده و دمای هوا را به دلخواه کاهش داد.

بنابراین استفاده از این دستگاه در در روزهایی که هوا به شدت گرم و خشک و یا شرجی است می تواند بسیار کارآمد و مفید باشد و تهیه آن به خصوص برای افرادی که در شهرهای با چنین آب و هوایی زندگی می کنند بسیار ضروری است.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین کولر گازی خانگی ۲۴۰۰۰ جنرال گلد اصلی دیجی کالا

کولر گازی خانگی، معرفی و راهنمای خرید پرفروش ترین کولرهای گازی در بازار

همانطور که می دانید انواع مختلفی از کولرهای گازی خانگی در بازار موجود است هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را داشته و برای مناطق آب و هوای خاصی طراحی و تولید شده اند. در نتیجه در هنگام خرید باید حتماً به سراغ محصولاتی بروید که با با شرایط و نیاز شما هماهنگ بوده و قیمت خرید و کارایی مناسبی داشته باشند.

فاکتورهای مهم در خرید کولر گازی خانگی

همانطور که گفته شد عوامل زیادی وجود دارد که در خرید یک کولر گازی بسیار موثر بوده و با دقت و توجه به این موارد می تواند انتخاب بسیار مناسب و درستی را انجام داد.

 

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برند و قیمت خرید کولر گازی:

شرکت های بسیاری وجود دارد که اقدام به تولید و عرضه کولرهای گازی در بازار کرده‌اند که هر کدام قابلیت ها و کارایی خاص خود را داشته و با قدرت های متنوعی به بازار عرضه شده اند.

همین عوامل می‌تواند در قیمت خرید یک دستگاه کولر گازی بسیار تأثیرگذار بوده و قیمت آن را بالا یا پایین ببرد.

از جمله مهمترین برندهای کولر گازی خانگی در سطح جهانی می توان به محصولات تولید شده توسط شرکت های الجی، سامسونگ، گری، وست پوینت، توشیبا، تراست، جنرال و… اشاره کرد که محصولاتی با قدرت های ۹ هزار تا ۶۴ هزار را برای مصارف خانگی تولید کرده اند.

این محصولات در گذشته به صورت کولرهای پنجره ای و در دهه اخیر به صورت کولرهای دو تکه یا اسپلیت تولید شده‌اند و کولر های اسپلیت نیز خود به صورت پستونی، روتاری و اسکرول تقسیم بندی می شوند.

هر کدام از این محصولات متناسب با مناطق آب و هوایی و شرایط محیطی خاصی بوده و نمی‌توان از آنها در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

قیمت هر کدام از این محصولات نیز متفاوت بوده و معمولاً با توجه به قدرت موتور از ۵ میلیون تا ۴۰ میلیون در بازار عرضه میشوند.

البته کولرهای پنجره قیمت کمتری داشته و حدوداً از ۲ میلیون تا ۵ میلیون تومان می باشند.

ابعاد فضای اتاق:

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید کولر گازی خانگی، ابعاد فضای اتاق یا سازمانی است که می‌خواهید کولر را در آن قرار دهید. به طور کلی توان و قدرت کولرهای گازی بر اساس ابعاد فضای مورد نظر طراحی شده‌اند و به طور مثال از کولر ۱۲۰۰۰ تنها می توان در اتاق های کوچکتر از ۱۰ متر استفاده کرد.

بنابراین اگر شما از یک کولر گازی با قدرت کم در یک فضای بزرگ استفاده کنید، دستگاه مجبور است به طور دائم اقدام به خنک سازی محیط کرده و علاوه بر افزایش مصرف برق و استهلاک، باعث کاهش عمر دستگاه نیز می گردد و بازدهی کافی نیز نخواهد داشت.

همچنین اگر از کولرهای بزرگ و قدرتمند در فضاهای با ابعاد کوچک استفاده شود، محیط بیش از حد خنک شده و دیگر قابل تحمل نخواهد بود. در نتیجه دستگاه مجبور است به طور دائم بر روی حالت استندبای قرار گرفته و خنک سازی را متوقف کند. بنابراین مصرف برق بیهوده افزایش خواهد یافت.

توان خنک سازی یا BTU:

واحد BTU جهت سنجش میزان خنک سازی دستگاه با توجه به شرایط محیط تعریف شده و بر واحد ساعت محاسبه می شود. بنابراین هر چه واحد BTU دستگاه بیشتر باشد، توان خنک سازی آن نیز بالاتر خواهد رفت.

برای محاسبه واحد BTU کولر گازی خانگی باید به شرایطی همچون میزان نور آفتاب، میانگین دمای گرم سال، ابعاد خانه و طبقاتی بودن خانه توجه کنید.

به طور استاندارد برای هر متر مربع میزان ۴۰۰ تا ۶۰۰ BTU تعریف شده که این میزان بسته به عوامل ذکر شده در فوق می تواند افزایش یا کاهش پیدا کند.

به طور مثال اگر در خانه شما نور زیادی تابیده شده و آفتاب گیر است، برای محاسبه BTU، باید میزان به دست آمده بر اساس متر مربع را ۱۰ درصد افزایش دهید.

در صورتی که خانه شما آفتابگیر نبوده و نوری کمی دارند تابیده می شود، باید میزان به دست آمده بر اساس متر مربع را ۱۰ درصد کاهش دهید.

در صورتی که خانه شما در طبقات فوقانی آپارتمان قرار دارد برای محاسبه هر متر مربع باید از میزان ۶۰۰ تا ۸۰۰ BTU استفاده کنید.

 

علاوه بر اینها عوامل دیگری مانند طول و عرض اتاق، محل قرارگیری درها و پنجره ها و ابعاد آنها، وجود سایبان یا پرده برای پنجره، عایق بندی دیوار، سقف و پنجره و نوع کارایی اتاق نیز در تعیین میزان قدرت کولر گازی بسیار موثر است می‌تواند کارایی آن را کمتر یا بیشتر کند.

تعداد کولرهای گازی موجود:

تعداد کولر های گازی موجود در خانه و تعداد مورد نیاز جهت خرید برای خانه از دیگر عوامل موثر در تعیین میزان قدرت کولر گازی خانگی و بازدهی آن است.

به طور معمول برای اتاقهای خواب کولرهای نو تا ۱۲ هزار بسیار مناسب است و همچنین برای خانه هایی با ابعاد ۷۰ تا ۱۰۰ متر، کولرهای گازی با قدرت ۲۴ هزار تا ۳۰ هزار بسیار مناسب هستند.

البته این میزان قدرت بسته به نوع آب و هوا می‌تواند تغییر کرده و افزایش یابد.

در صورتی که متراژ و ابعاد خانه شما زیاد بوده و یا طول خانه شما بسیار بیشتر از عرض آن است، بهترین راه این است که از دو یا چند کولر گازی در خانه استفاده کنید.

همچنین در خانه های بزرگ بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه ها و خنک سازی بهتر این است که است چند کولر گازی با قدرت کمتر و تعداد بیشتر استفاده کرده و به طور مثال در هر اتاق یک کولر گازی با قدرت پایین قرار دهید تا در صورت نیاز هر یک از آنها را به طور جداگانه روشن کرده تا فقط همان اتاق خنک شود.

میزان مصرف برق دستگاه:

هر دستگاه کولر گازی خانگی میزان برق مصرفی خاص خود را داشته و میزان مصرف برق با استفاده از رتبه بندی انرژی مشخص می گردد. این رتبه بندی بر روی بدنه تمام دستگاه ها قرار داده شده تا بتوان آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و میزان برق مصرفی نسبت به کارایی دستگاه را مشاهده نمود.

واحدهای استفاده شده در این رتبه بندی بر اساس حروف انگلیسی بوده و به ترتیب F,E,D,C,B,A,A+,A++,A+++ است که واهد A+++ کمترین میزان مصرف برق و بالاترین میزان بازده را دارد.

نوع طراحی موتور دستگاه:

همانطور که گفته شد کولر های گازی دارای موتورهای مختلف بوده که از جمله آنها می توان به موتور پیستونی، روتاری، اسکرول و اینورتر اشاره کرد.

هر کدام از این موتورها برای شرایط آب و هوایی و میزان کارایی خاصی طراحی و تولید شده و نمی توان از آن ها در تمامی شرایط استفاده کرد. اما بهترین انتخاب این است که به سراغ محصولاتی بروید که دارای موتور های اینورتر هستند.

زیرا این موتورها برای خنک سازی محیط نیاز به روشن و خاموش شدن مداوم ندارند و با تغییر در سرعت کمپرسور و پرتاب باد دمای اتاق را به صورت مداوم خانه سازی می کنند.

این ویژگی باعث کاهش میزان بسیار زیادی از مصرف برق خانگی شده و همچنین بازدهی کولر گازی خانگی را به شدت افزایش می دهد.

البته دستگاه های دارای موتورهای اینورتر نسبت به دستگاه های با موتور های دیگر، قیمت بیشتری داشته و در نتیجه هزینه بیشتری نیاز به پرداخت در هنگام خرید است. علاوه بر این هزینه تعمیرات این نوع کولرها نیز بیشتر از سایر کشورها خواهد بود.

 

قابلیت گرمایش و سرمایش:

برخی مدل های کولر گازی علاوه بر قابلیت خنک سازی می‌توانند گرما نیز تولید کرده و جهت گرم کردن محیط در زمستان نیز قابل استفاده باشند و جایگزین بخاری گردند.

موتور های استفاده شده در این نوع کولرها بسیار بزرگ تر و حجیم تر بوده و میزان برق مصرفی آنها نیز نسبت به مدلهای معمولی بالاتر است. در نتیجه قیمت خرید آنها نیز بیشتر خواهد بود.

این نوع کولرها بیشتر برای خانه هایی مناسب است که در مناطق دارای زمستان کوتاه و نه چندان سرد هستند.

میزان تولید صدا در هنگام کارکرد:

سامان طور که گفته شد ۴ نوع موتور جهت استفاده در کولرهای گازی ساخته شده که هر کدام میزان صدای متفاوتی نسبت به دیگری تولید کرده همین امر باعث ایجاد تفاوت در بین آنها می‌شود.

به طور کلی کولر گازی خانگی دارای موتور پیستونی صدای بیشتری تولید می کنند اما برای استفاده در شهرهای بسیار گرم مناسب هستند و تا حدودی می توان از این ضعف آنها چشم پوشی کرد.

کمپرسورهای روتاری نیز میزان سر و صدا و مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل‌های پیستونی دارند و قیمت خرید آنها نیز پایین‌تر است.

مدل های اسکرول نیز بهترین بازده را در بین موتور های دیگر داشته اما قیمت خرید گرانترین دارند و و شاید برای برخی‌ها به صرفه نباشد که این مدلها را خریداری کنند.

به طور معمول میزان صدای تولید شده در موتورهای استاندارد حدود ۲۰ تا ۳۰ دسی بل برای دور موتور کم و میزان ۴۰ تا ۵۰ دستی برای دور موتور با سرعت بالاتر است.

برای اطلاع از میزان صدای تولیدی دستگاه میتوان مشخصات درج شده بر روی بدنه را مطالعه کرده و یا مقدار آن را بر روی جعبه پیدا کرد.

طراحی ظاهری کولر گازی:

نمای ظاهری پنل داخلی کولر گازی در اکثر مدل ها بسیار شبیه به هم بوده و تفاوت های چندان زیادی با یکدیگر ندارند اما جزئیات نیز وجود دارد که باعث تناسب طراحی آنها با دکوراسیون داخلی منزل شده و همین عوامل باعث تفاوت در آنها می شود.

علاوه بر این کولرهای گازی در رنگ‌های گوناگون نیز تولید شده که باعث زیباتر شدن ظاهری آنها می گردند.

امکانات جانبی کولر گازی خانگی:

امروز بسیاری از گلها در بازار وجود دارد که دارای امکانات و قابلیت های جانبی و اضافه هستند تا با استفاده از آنها بتوانند افراد بیشتری را برای خریداری کرده و البته راحتی بیشتری را برای آنها فراهم کند.

از جمله این امکانات می توان به فیلتر های هوا جهت جذب گرد و غبار و ذرات آلرژی‌زا اشاره کرد.

از دیگر امکانات می‌توان به قابلیت تنظیم ساعت روشن و خاموش دستگاه به صورت اتوماتیک و همچنین قابلیت تنظیم قدرت دستگاه با توجه به میزان دمای اتاق به صورت خودکار اشاره نمود.

میزان شدت پرتاب باد و جهت خروج باد نیز از دیگر امکانات کولرهای گازی محسوب میشود. به طور معمول کولرهای با پرتاب باد قوی تر برای خانه های بزرگ تر مناسب بوده و همچنین قابلیت تنظیم چند جهته پره های خروجی باد نیز می تواند برای استفاده راحت مفید باشد.

البته توجه داشته باشید که این امکانات جانبی باعث افزایش هزینه خرید دستگاه شده و اگر به آنها نیازی ندارید بهتر است به سراغ محصولاتی بروید که قیمت پایین تری دارند.

خدمات پس از فروش:

توصیه می شود که در هنگام خرید کولر گازی حتماً به سراغ محصولات ای بروید که دارای خدمات پس از فروش از طرف نمایندگی های رسمی باشند تا بتوان در هنگام بروز مشکل یا خرابی از آنها کمک خواسته و دستگاه را با استفاده از ضمانت نامه به راحتی تعمیر کرد.

نکات مهم پیش از خرید کولرهای گازی

همیشه برای خرید یک دستگاه کولر گازی خانگی، در انتهای سال و در فصل سرما اقدام کنید. زیرا قیمت خرید کولر ها در فصل زمستان همراه با تخفیف بوده و قیمت من ارائه شده بسیار کمتر از فصول گرم سال است.

قبل از خرید کولر گازی حتماً به نظرات و پیشنهادات دیگران نیز توجه داشته باشید و اطلاعات کافی در خصوص انواع مدل های کولر گازی و ویژگی های آنها نیز به دست بیاورید.

قبل از خرید حتما مدل های مختلف کولر گازی را با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به شرایط آب و هوایی محل سکونت خود، اقدام به انتخاب دستگاه مناسب با کارایی بیشتر نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید اینترنتی بهترین کولر گازی خانگی ۲۴۰۰۰ جنرال گلد اصلی دیجی کالا