قیمت و خرید بهترین تشک طبی یک نفره ارزان معمولی تشک خوشخواب دیجی کالا

در ابتدای امر باید گفت که معمولا پیشنهاد پزشکان به اشخاصی که درد های عضلانی و استخوانی دارند، استفاده از تشک طبی خواهد بود، ولی با این حال حتی این نوع از تشک ها به منظور استفاده افرادی که این مشکلات را ندارند نیز مناسب است و در حقیقت به منظور همه افراد مفید خواهد بود.

قیمت و خرید بهترین تشک طبی یک نفره ارزان معمولی تشک خوشخواب دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین تشک طبی

با توجه به این که در شرایط کنونی تنوع تشک های طبی موجود در بازار بسیار زیاد است ما در این مقاله کاربردی و جامع بنا داریم شما را با انواع تشک های طبی آشنا کنیم و در ادامه نیز به معرفی بعضی از برترین تشک های طبی موجود در بازار خواهیم پرداخت، بنابراین در ادامه این مطلب با ما همراه باشید :

تشک طبی راهی به منظور رهایی از درد ها

به صورت معمول بدن بیشتر انسان ها به ۸ ساعت خواب با کیفیت و مناسب در شب احتیاج دارد و حتی در برخی از افراد که بیمار هستند به خواب به مراتب بیشتری نیاز خواهند داشت. بدن در هنگام خواب زمانی به منظور ترمیم خود، تولید بافت های ماهیچه ای و هورمون های لازم و اساسی خواهد یافت؛ ولی در شرایطی که فرد از کمر درد و درد های استخوانی و عضلانی آسیب دیده باشد، بی تردید توانایی تجربه یک خواب راحت و آسوده را نخواهد داشت و حتی این امکان وجود دارد که پس از خارج شدن از رختخواب با درد بیشتری نیز رو به رو شوید.

در ادامه باید گفت که با طولانی شدن این مسئله بدخوابی و افزایش یافتن درد مزمن، فرد بعد از مدت زمانی با عدم توانایی خواب کافی شبانه رو به رو می شود، در این راستا و به منظور رهایی از این بی خوابی هایی که سر منشا آن ها از بدن درد است، می توان از روش های گوناگونی بهره گرفت که از میان آن ها می توان به استفاده از تشک طبی اشاره داشت.

در نظر داشته باشید که تشک ها به منظور داشتن یک خواب آسوده و یا بی خوابی بسیار تاثیر گذار است. یک تشک طبی خوب بهترین مورد به منظور خلاصی از درد های آزار دهنده جسمی مانند، درد های ماهیچه ‌ای می باشد. همچنین افرادی که معمولا با کمردرد و درد های ماهیچه ‌ای و استخوانی دست و پنجه نرم می کنند نیز چنانچه به پزشک مراجعه می کنید، بی تردید نخستین پیشنهاد پزشک به آن ها بهره گیری از تشک طبی خواهد بود.

انواع تشک ‌های طبی

امروزه تنوع تشک های طبی موجود در بازار بسیار زیاد خواهد بود و گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به درد های مزمن یا اشخاصی که به استراحت زیادتری احتیاج دارند، خواهد بود. در ادامه شما عزیزان را با بعضی از انواع تشک های طبی آشنا می کنیم :

 • تشک مموری فوم یا فوم حافظه دار

در حقیقت مموری فوم نوعی فوم پلی اورتان ویسکو الاستیک می باشد که برای نخستین بار به وسیله ناسا طراحی و ساخته شد. این فوم توانایی نشان دادن واکنش در برابر دمای بدن را دارد و به نوعی کنترل دمای بدن را انجام خواهد داد و به حفظ مطلوب حالت بدن فرد کمک شایانی می کند.

این نوع از تشک ها با استفاده از چند لایه مموری فوم با کیفیت به بدن کمک شایانی خواهد کرد که در وضعیت صاف و بدون انحنا قرار می گیرد و به همین خاطر در کم کردن درد های مفصلی نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود، به همین خاطر حتی به وسیله پزشکان نیز این نوع از تشک های طبی نسبت به دیگر نمونه ها بیشتر پیشنهاد می شود. جالب است بدانید که این نوع از تشک ها از الیاف مصنوعی در خود دارا می باشند و از همین روی امکان ورود ذرات گرد و غبار به داخل آن ها وجود ندارد و بنابراین استفاده از این تشک ها نیز واکنش های حساسیتی را در پی خواهد داشت.

همچنین تراکم بالای لایه‌ های مموری فوم این تشک های طبی موجب می شود که افراد در زمستان گرمای بسیار بالاتری را دریافت نمایند، ولی امکان دارد این امر در تابستان که هوا گرم تر می باشد، خیلی جالب به نظر نیاید و خیلی افراد از وجود این قابلیت در این نوع از تشک ها رضایت چندانی را نداشته باشند.

همین طور باید گفت که چنانچه در هنگام خواب، جابجایی زیادی دارد نیز این تشک ها تکان نخواهند خورد و به همین خاطر به منظور استفاده زوج ها نیز بسیار مناسب به حساب خواهند آمد. این نوع از تشک ها هر چند نسبت به دیگر تشک ها قیمت زیاد تری دارند ولی در ازای قیمت بیشتر ماندگاری و دوام بسیار بیشتری را به همراه خواهند داشت و در حقیقت خرید آن ها یک سرمایه گذاری بسیار عالی محسوب خواهد شد.

 • تشک ارتوپدیک

در نظر داشته باشید که نوع تهیه و ساخت تشک های ارتوپدیک به شکلی می باشد که در کم کردن فشار روی کمر، گردن و مفاصل بدن و در نهایت تسکین درد ها نیز بسیار تاثیر گذار خواهند بود. جالب است بدانید که این تشک ها اغلب نسبت به تشک های فنری معمولی سفت تر هستند و فنر های آن ها نیز در میان فنر های موجود در بازار از ماندگاری و مقاومت بالا تری برخوردار خواهد بود. می توان گفت که این فنر ها از فرورفتگی تشک پس از مدت زمانی که از استفاده آن می گذرد، ممانعت به عمل خواهد آورد و در نتیجه بدن شما در تشک فرو نمی رود. می توان به این صورت بیان داشت که این تشک ها با قرار دادن کمر، مفاصل، ستون فقرات و همه استخوان ‌های بدن‌ در شرایطی مناسب و نیز تسکین درد ها تجربه خوابی آسوده را برای شما عزیزان فراهم خواهد آورد. اغلب پزشکان نیز به افرادی که از کمردرد و یا درد مفاصل رانج می برند را به استفاده از تشک ارتوپدیک را دعوت می نماید.

 • تشک فنردار   (innerspring)

این تشک ها در داخل خود از فنر های فلزی برخوردار خواهند بود که بعضی اوقات با فوم با کیفیت و مرغوب ترکییب می شوند. شایان ذکر می باشد که این فنر ها به شکلی یکسان در تمام تشک مورد استفاده قرار گرفته اند تا همه قسمت های تشک توانایی نگه داشتن بدن فرد به شکلی کاملا مستحکم را داشته باشد و به همین خاطر کمر فرد دچار انحنا نمی شود. باید این طور بیان کرد که این تشک ها اکثرا مناسب افرادی خواهند بود که به خوابیدن بر روی شکم عادت دارند، به این خاطر که به خوبی بدن فرد را در حالتی آسوده قرار می دهند. همچنین این نوع از تشک ها در سایز های گوناگونی روانه بازار شده اند که شما عزیزان با توجه به نیاز و فضایی که در اختیار دارید قادر به خریداری اندازه و سایز مورد نظر خود خواهید بود. در انتها باید گفت که این تشک ها با نگهداری مناسیب عضلات مرکزی و هسته بدن که شامل ماهیچه های کنترل کننده ستون فقرات، شکن، کمر و پایین کمر هستند، به فرد کمک شایانی خواهد کرد تا در حالت بدنی مناسبی قرار داشته باشد.

 • تشک پاکت اسپرینگ یا فنری منفصل

می توان این طور ذکر کرد که در این نوع از تشک های طبی بر خلاف تشک های فنری متصل، قرارگیری فنر ها مثل سیم ‌پیچ داخل پاکت‌ هایی کنار هم می باشد و در این شرایط عملکرد آن ها به صورت کامل مجزا از یک دگیر خواهد بود و بر روی هم تاثیر به سزایی نخواهند گذاشت، به همین خاطر در کنار مراقبت بیشتری که از کمر و ستون فقرات خواهند کرد، صدای فنر ها نیز به گوش نمی رسد.

قابل توجه است بدانید که در حال حاضر تشک های پاکت اسپرینگ موجود در بازار به دو گروه تقسیم بندی خواهند شد. نمونه ای از این تشک ها، پاکت هایی تولید شده از پارچه های مصنوعی هستند که سیم پیچ های فنری تشک درون آن ها تعبیه گشته است و به منظور چسبیدن آن ها به هم دیگر مواد پلی استری مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است که امکان عبور هوا از بین این تشک ها کمتر خواهد بود و همچنین سفتی بیشتری نیز خواهند داشت.

لازم به ذکر است که نوع دیگر این تشک ها نیز از پارچه کالیکو (Calico) ساخته شده است و فنر در درون آن ها جای می گیرد. این تشک ها به خوبی هوا را در خود جریان می دهند و انتخابی کاملا مناسب برای افرادی که گرمایی هستند محسوب می شوند.

 • تشک لاتکس

در تعریف این مورد باید گفت که در واقع لاتکس ماده ای طبیعی است که از صمغ درخت کائوچو استخراج شده است و همچنین دارای قابلیت فنری مانند است؛ در حقیقت استفاده از این ماده در تهیه و ساخت انواع تشک موجب شده که با قرار گیری بدن بر روی آن تا حدودی با شکل و فرم بدن یکی گردد و شما عزیزان احساس راحتی بسیار بیشتری نسبت به دیگر انواع تشک داشته باشید. اگر چه که این نوع از تشک ها از لحاظ مرغوبیت به پای تشک های مموری فوم نخواهند رسید، ولی به هر روی توانایی متناسب شدن با حالت و شکل بدن را داردا خواهند بود. تشک ها لاتکس نمونه مصنوعی نیز دارند، ولی با توجه به این که این نوع از تشک های لاتکسی از مواد شیمیایی برخوردار می باشند، احتمال به وجود آوردن واکنش های حساسیتی در افراد حساس و دارای آلرژی را زیاد خواهند کرد. می توان گفت که تشک های لاتکسی به خوبی توانایی نگهداری از هسته بدن را دارا هستند و از ابتلا به کمردرد ممانعت به عمل می آورند و یا این که کمردرد افراد را کم خواهند کرد.

نکات و موارد حائز اهمیت قبل از خرید بهترین تشک طبی

به منظور داشتن انتخابی ایده آل در خصوص با خرید تشک طبی احتیاج است که قبل از خرید موارد زیر را نیز در نظر خود داشته باشید :

 • حفظ فرم بدن

یکی از حائز اهمیت ترین قابلیت های یک تشک طبی، ویژگی حفظ فرم بدن شما عزیزان است. در هنگام خواب بدن انسان به خصوص در ناحیه ستون فقرات نباید به انحنا دچار شود، بخاطر این که در این صورت فرد با کمر درد یا دیگر درد های استخوانی و عضلانی رو به رو می شوند و چنانچه این مسائل را داشته باشد نیز در او بیشتر می شود. در واقع این نوع از تشک ها تمام بدن فرد را در یک راستا قرار داده و نگهداری و حفظ می نمایند و همین طور از فرورفتگی قسمت هایی از بدن در داخل تشک جلوگیری می شود.

 • مواد به کار برده شده در طراحی و ساخت تشک

در طراحی و تهیه تشک های قدیمی فقط فنر استفاده می گشت، ولی امروزه روز در تهیه تشک های طبی از مواد گوناگونی مانند فوم ولاتکس بهره گرفته می شود. حتی بعضی از تشک ها هیبریدی می باشند و از فوم و فنر طراحی شده اند، شما عزیزان در هنگام خریداری تشک باید ارزیابی کنید که روی کدام یک از این تشک ها احساس بهتری را تجربه می کنید.

 • بودجه

هر چند بعضی از تشک ها قیمت بالایی را برای شما عزیزان به همراه خواهند داشت، ولی با سادگی می توان در بازار تشک هایی با قیمت مناسب را نیز متناسب با نیزا خود پیدا کرد، به همین خاطر پیش از خرید تشک بهتر است به ارزیابی انواع تشک های موجود در بازار توجه کنید. به صورت کلی قیمت تشک های طبی موجود در بازار از ۴۰۰ هزار تومان شروع شده و ادامه پیدا می کند.

 • میزان سفتی تشک

در خصوص با میزان سفتی تشک باید عنوان کرد که در واقع اکثر افراد که درد های مزمنی دارند، این طور ترجیح می دهند که تشک های سفت را مورد استفاده خود قرار دهند، ولی حقیقت آن است که همیشه تشک های سفت گزینه ایده آلی به حساب نخواهند آمد. در یک ارزابی صورت گرفته بر روی ۳۰۰ فرد که به کمردرد مبتلا بودند، از این افراد تقاضا شد که برای ۹۰ روز به منظور خوابیدن از تشک های اندکی سفت تر و یا کاملا سفت بهره بگیرند، سپس گس از به اتمام رسیدن این بررسی، معلوم شد که افرادی که بر روی تشک هایی که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم خوابیده اند در حال حاضر با درد بسیار پایین تری رو به رو می شوند، به همین امر بهتر است در هنگام خرید تشک های طبی به دنبال تشک هایی بگردید که نه خیلی سفت باشد و نه خیلی نرم.

 • تست تشک

بعضی از افراد که از درد های مزمن رنج می برند بر روی تشک های سفت بیشتر اذیت می شوند، ولی بعضی دیگر نیز از این تشک ها رضایت خاطر به مراتب بالاتر دارند. در حقیقت می توان این طور بیان کرد که استفاده از یک نوع تشک برای همه افراد پیشنهاد نمی شود و امکان دارد تشک مناسب دیگران برای شما مناسب محسوب نشود، به همین خاطر در هنگام خرید تشک می بایست ببینید که آیا تشک مد نظر برای شما مناسب است یا نه؟ در نظر گیری موارد زیر به شما دوستان عزیز در خرید بهترین تشک کمک شایانی می کند :

 • یک تشک طبی مناسب به شکلی است که با خوابیدن بر روی آن، به صورت کامل در ناحیه ستون فقرات و مفاصل احساس آسودگی می کنید، همچنین امکان جمع کردن بدن و یا قرار گرفتن در حالت باز نیز برای شما وجود دارد.
 • در حالتی که پس از بیدار شدن احساس کنید که بدن درد شما زیاد تر شده است در حقیقت این موضوع بیانگر این خواهد بود که تشک توانایی قرار دادن ستوان فقرات شما در شرایطی مناسب را نخواهد داشت و به همین خاطر به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید تشک طبی در خاطر داشته باشید که تشک مد نظر شما به خوبی توانایی ممانعت از انحنای کمر شما در حالتی که دراز کشیده اید، را دارا باشد.

در شرایطی که انتخاب میان یک تشک سفت و نیمه سفت برای شما سخت بود و میان این ۲ مورد دچار تردید شده اید، قادر خواهید بود به کمک ۲ راه زیر تشک مناسب خود را برگزینید :

 1. با قرار دادن تخته ای مستحکم در زیر تشک کنونی خود حرکاتی که بر اثر فنر های تشک ایجاد شده را تا تا جایی که امکان دارد کاهش دهید.
 2. تشک را از روی تخت بلند کنید و بر روی زمین سفت قرار دهید.

پس از خوابیدن بر روی تشک ها به کمک هر کدام از راه های فوق قادر خواهید بود متوجه شوید که تشک مد نظر شما عزیزان باید تا چه اندازه سفت باشد. در نظر داشته باشی که پس از آن به آسانی قادرید اقدام به خرید کنید.

از آن جایی که اغلب قیمت تشک های طبی بالا می باشد و همچنین هیچ تضمینی به منظور این که تشک مد نظر شما توانایی کم کردن درد های بدن شما را داراست و یا این که سفتی آن مورد رضایت شما است یا خیر وجود نخواهد داشت، بنابراین بهترین کار این به حساب می آید که در هنگام خرید چند دقیقه ای تشک را در محل خرید تست کنید و سپس به پرداخت هزینه و خریداری آن اقدام نمایید.

بر اساس ارزیابی ها و بررسی های علمی انجام شده بعضی از امراض خود ایمنی مانند روماتیسم مفصلی و لوپوس در اثر قرار گیری در برابر مواد شیمیایی خانگی بیشتر می شود. بعضی از تشک ها دارای بو و بعضی دیگر مواد شیمیایی سمی خواهند بود و به همین خاطر این احتمال وجود خواهد داشت که این بیماری را در افراد زیاد تر نماید. پلاستیک، فوم و لاتکس مصنوعی با توجه به این که از مواد نفتی تهیه شده است، امکان دارد به منظور استفاده این افراد مناسب نباشد، به همین خاطر در هنگام خرید تشک این موارد را نیز در خاطر داشته باشید. به دنبال تشک هایی بروید که با مواد غیر سمی مانند لاتکس طبیعی، پنبه ارگانیک و بامبوی ارگانیک تهیه شده باشند.

 • ضمانت نامه و گارانتی انواع تشک

در هنگام خرید تشک طبی به دنبال تشکی بگردید که دارای ضمانت نامه و یا همان گارانتی معتبر باشد و در شرایطی که از تشک انتخابی راضی نبودید امکان عودت آن و دریافت پول خود را داشته باشید. شایان ذکر می باشد که برخی از کمپانی های سازنده طبق شرایطی ویژه تا ۳، ۷ یا حتی ۳۰ روز برای افراد این امکان را فراهم می کنند تا تشک را تست کرده و در صورت عدم رضایت به کارخانه عودت دهند.

 

نکته : علاوه بر آن اگر بعضی مواقع به سفر می روید و شب را در مسافرخانه یا هتلی می گذرانید و یا این که در منزل کسی مهمان هستید، مطمئنا در هنگام خواب نوع تشک و برند آن را به ذهن خود بدهید تا چنانچه بر روی آن خواب آسوده ای را تجربه نکردید در هنگام خرید تشک طبی برای خود، دیگر به دنبال آن تشک نگردید. امیدوارم که از مطالعه این مقاله کاربری و جامع نهایت استفاده رو برده باشید.

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • خانه
 • تکنولوژی
 • قیمت و خرید بهترین تشک طبی یک نفره ارزان معمولی تشک خوشخواب دیجی کالا