قیمت و خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی اجاق گاز ساده فردار ارزان ایتالیایی دیجی کالا

در ابتدا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که شاید برای شما عزیزان هم خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی از بین هزاران برند و مدل در بازار بسیار سخت به حساب آید. ما در این مطلب کاربردی بنا داریم شما را با انواع اجاق گاز ها و قابلیت هایی که در زمان خرید می بایست به آن ها توجه داشته باشید آشنا کنیم.

قیمت و خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی اجاق گاز ساده فردار ارزان ایتالیایی دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی

در حقیقت باید گفت که این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا قادر باشید بهترین گزینه را به منظور خرید اجاق گاز انتخاب نمایید. بنابراین بهتر خواهد بود پیش تر از خرید اجاق گاز این مطلب کاربردی را تا انتها مطالعه فرمایید. شاید با دانستن این نکات و موارد دیگر نیازی به گشت و گذار های طولانی مدت در بازار و یا سپری کردن زمان های طولانی در سایت های مختلف نداشته باشید.

در دنیای امروز تصور نداشتن اجاق گاز درون آشپزخانه امری محال خواهد بود. خرید اجاق گاز جزو وسایل ضروری هر خانه ای به شمار می رود و می توان گفت آشپزخانه بدون اجاق، آشپزخانه به حساب نمی آید!!

 

ولی در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی چه نکات و مواردی را باید در نظر داشته باشیم؟

چه مقدار باید به منظور خرید اجاق گاز هزینه کنم؟

در خصوص با قیمت و هزینه ای که باید به منظور خرید اجاق گاز داشته باشیم، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید، هزینه ای است که برای خرید اجاق گاز در نظر گرفته اید. با دانستن این موضوع، بسیاری از گزینه های پیش رویتان حذف خواهد شد. پس از بین گزینه هایی که با بودجه مورد نظر شما هماهنگ است می توانید اجاق مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مناسب ترین اجاق گاز از نظر قیمت اجاق گاز های ساده ای محسوب می شوند که بدون فر هستند. در رده دوم از نظر قیمت می توانیم اجاق هایی را قرار دهیم که دارای یک فر با شعله مرکزی می باشند.

دارا بودن قابلیت های اضافی تر مثل فر هایی با ویژگی های مختلف مثل جوجه گردان، سیستم سلف کلینر یا شستشوی خودکار، دارا بودن ترموکوبل، جنس گاز و قابلیت هایی از این قبیل موجب افزایش قیمت خواهد شد.

 

چه گازی برای استفاده و خریداری ما مناسب تر به حساب می آید؟

این که شما جزو یک خانواده پر جمعیت باشید یا خانواده ای کم جمعیت و یا متوسط در حین خرید اجاق گاز می تواند به شما عزیزان کمک بسزایی کند. اغلب اجاق گاز های ۵ و ۶ شعله برای خانواده های پر جمعیت بسیار مناسب اند و به این ترتیب خرید اجاق گاز هایی با ۴ شعله و کم تر به منظور استفاده خانواده های متوسط و کم جمعیت مناسب تر به حساب می آید. البته صرف نظر از تعداد شعله ها ظرفیت فر را نیز می بایست در نظر داشته باشید تا بتواند نیاز های شما را پاسخ گو باشد.

 

انتخاب طرح اجاق گاز

جدا از موضوع قیمت، عامل دیگری که در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی مطمئنا نظر شما را به خود جلب خواهد کرد طرح و رنگ اجاق است. در حقیقت باید عنوان داشت که اجاق ها در رنگ ها و طرح های مختلفی در بازار موجود هستند. مخصوصا اجاق های صفحه ای…

شما عزیزان همچنین قادر خواهید بود با توجه به نوع ترکیب آشپزخانه خود از شعله های ردیفی، مربعی و یا شعله های با طرح های هندسی استفاده نمایید. این نوع از ترکیب ها که اخیراً وارد بازار شده اند به آشپزخانه شما ظاهری مدرن و امروزی خواهند بخشید.

 

 

نوع فر در اجاق گاز

در مورد نوع فر در اجاق گاز ها باید به این نکته اشارده کرد که در حقیقت از مدل های جدید فر که در بازار موجود هستند، فر های سلف کلینر یا خودشور اند. این فر ها با این که ظرفیت کم تری نسبت به سایر فر ها دارند، ولی شما را از شر تمیز کردن فر بعد از هر بار استفاده خلاص خواهند کرد.

بنابراین در زمان خرید اجاق گاز های دارای فر و یا فر هایی که به شکل جداگانه خریداری می کنیم پیشنهاد خواهیم کرد آن هایی را انتخاب کنید که دارای در شیشه ای هستند. چرا که در های شیشه ای علاوه بر این که به سادگی شسته می شوند، می توانید مراحل پخت غذا را نیز در آن مشاهده نمایید.

 

اجاق گاز های دارای سیستم هوشمند

اخیرا اجاق گاز هایی وارد بازار شده اند که به شما این امکان را خواهند داد؛ بدون نگرانی غذای خود را بر روی آن گذاشته و به دیگر کار های خود برسید. جالب است بدانید که در حقیقت این اجاق گاز ها هوشمند و دارای امکان برنامه ریزی می باشند. در نظر داشته باشید که اجاق گاز های هوشمند بر اساس برنامه ای که به آن ها می دهد در زمان مشخصی خاموش خواهند شد.

 

ایمنی در اجاق گاز

جدا از تمام موارد و نکاتی که گفته شد، ایمنی در خرید اجاق گاز نیز جزو عواملی است که حرف اول را در اجاق ها خصوصا اجاق های گازی می زند.

شایان ذکر است که در واقع بسیاری از اجاق گاز ها دارای ترموکوبل و فندک می باشند. این اجاق گاز ها در برابر اجاق گاز هایی که فاقد این امکان می باشند، کمی گران تر به حساب خواهند آمد. اجاق گاز های مجهز به ترموکوبل از ایمنی بیشتری برخوردار هستند، چرا که وجود ترموکوبل موجب خواهد شد تا زمانی که شعله گاز خاموش می شود، گاز نیز به صورت اتوماتیک قطع شود و در نتیجه از ایجاد حوادث ناگوار ممانعت به عمل خواهد آورد. بهتر است صرف نظر از قیمت و زیبایی، خرید اجاق گازی داشته باشید که دارای نشان استاندارد و خدمات پس از فروش باشد. به علاوه از اجاق هایی استفاده نمایید که علاوه بر داشتن ایمنی بالا ناچار به تعویض قطعات در طول دراز مدت نباشید.

اجاق گاز صفحه ای یا مبله؟

در مورد اجاق گار صفحه ای و یا مبله باید گفت که از جمله انواع جدید دیگری که در بازار موجود هستند اجاق گاز های توکار یا صفحه ای به حساب می آیند. خرید اجاق گاز کاملا به سلیقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت. چنانچه اجاق گاز های صفحه ای را به منظور استفاده در آشپزخانه خود انتخاب می کنید می بایست به دنبال یک فر جداگانه نیز باشید. این نوع از اجاق گاز ها با آن که گران تر از اجاق گاز های معمولی می باشند، در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است، چرا که دیگر نیازی به جا به جایی در زمان نقل مکان نیست. اجاق های صفحه ای در طرح های گوناگونی موجود هستند. علاوه بر طرح های مستطیلی که در تمامی اجاق گاز ها آن ها را می بینیم، اجاق هایی مثل اشکال هندسی دیگر نیز در اجاق گاز های توکار یا صفحه ای به چشم می خورند. این نوع از اجاق ها معمولا بر روی کابینت های موجود در آشپزخانه نصب می شوند و تعداد شعله های آن ها به شما عزیزان بستگی خواهد داشت. اجاق های صفحه ای نیز مثل اجاق های پیشرفته تری که در بالا عنوان شد مجهز به ترموکوبل به منظور ایمنی بیشتر هستند.

 

جنس صفحه اجاق های صفحه ای

در ادامه مقاله و در خصوص با صفجه اجاق های صفحه ای باید عنوان کرد که قابلیت دیگری که در خصوص خرید اجاق گاز های صفحه ای می توانیم عنوان کنیم، جنس صفحه آن است. در بین صفحات گوناگونی که برای گاز های صفحه ای در نظر گرفته شده، اجاق هایی که صفحه شان از جنس استیل است طرفداران زیادی دارد. این اجاق ها با ظاهر بسیار زیبا و فوق العاده خود نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. البته زیبایی فقط قسمتی از قابلیت مثبت این نوع از گاز ها است و در مورد مزیت دیگر آن باید بگوییم که به سادگی تمیز می شوند و نگرانی بابت چسبیدن غذا های ریخته شده به آن ندارید. البته در کنار این مزیت ها یک ایراد بزرگ خرید اجاق گاز این است که امکان خط و خش افتادن بر روی آن نسبتا زیاد است. البته مدل های شیشه ای و سرامیکی نیز به سادگی تمیز خواهند شد و زیبایی خاص خود را دارند ولی مدل های فلزی شاید به دلیل زیبایی فوق العاده اش نسبت به دو نوع دیگر، طرفداران بیشتری را دارد.

اجاق های برقی یا گازی

در خصوص با اجاق های برقی و گازی توجه داشته باشید که با آن که بسیاری از افراد استفاده از اجاق های گازی را که مطابق با سنت های قدیمی است به اجاق های برقی ترجیح می دهند. ولی بد نیست توضیح مختصری در مورد اجاق های گازی نیز داشته باشیم.

لازم به ذکر است که اجاق های گازی در ظاهر، بسیار شیک هستند و به آشپزخانه شما ظاهری مدرن می بخشند. در حقیقت این اجاق ها با استفاده از برق کار می کنند و عموما مجهز به صفحات لمسی می باشند. اجاق های برقی در مقابل اجاق های گازی از ایمنی بیشتری برخوردار هستند ولی چنانچه قصد خرید اجاق گاز برقی را دارید، بهتر است خود را برای هزینه های بالای برق منزل خود نیز آماده کنید.

بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی در بازار ایران سهم کدام برند ها هست؟

در بخش انتهایی این مقاله کاربردی و جامع قصد داریم تا عنوان کنیم که در بازار لوازم خانگی، برند های ایرانی به خوبی توانسته اند با برند های خارجی رقابت کنند. به صورتی که شاید از نظر کیفیت قادر باشیم به سادگی آن ها را در یک رتبه قرار دهیم. این تولیدات علاوه بر این که کیفیت بسیار بالایی دارند، دارای گارانتی و خدمات بعد از فروش بسیار خوبی می باشند و در هر زمانی می توانید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این در صورت خراب شدن یکی از قطعات می توانید آن را به سادگی پیدا کنید.

از جمله شرکت هایی که ساخت اجاق گاز ها را در لیست محصولات خود قرار داده اند اجاق گاز های ایرانی اخوان، استیل البرز، داتیس، تابان، رزگاز و … به شمار می روند.

در خاطر داشته باشید که البته با تمامی این تفاسیر بسیاری از افراد ترجیح می دهند از برند های غیر ایرانی استفاده کنند. از جمله این برند ها نیز می توانیم به اجاق گاز بوش، سامسونگ، مکث و … اشاره داشته باشیم. البته این برند ها نیز نمایندگان فعالی را در سراسر ایران به منظور ارائه خدمات پس از فروش خواهند داشت و از این بابت مشکلی در خصوص خرید آن ها متوجه خریداران نخواهد شد. امیدوارم که از مطالب، نکات و مواردی که در خصوص با بهترین اجاق گاز  های ایرانی و خارجی گفته شده نهایت استفاده رو برده باشید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی اجاق گاز ساده فردار ارزان ایتالیایی دیجی کالا