قیمت و خرید بهترین لباس کار حرفه ای در ایران لباس کار ارزان قیمت مردانه دیجی کالا

در ابتدای این مقاله با عنوان راهنمای خرید بهترین لباس کار حرفه ای در ایران باید این طور بیان کرد که در حقیقت لباس کار پوششی استحفاظی می باشد که اشخاص می بایست از آن در شرایط کاری ویژه خود مورد استفاده قرار دهند. در ادامه و به منظور آن که یک لباس کار بتواند از افراد در برابر خطرات مراقبت کند باید از قابلیت های ویژه ای برخوردار باشد، در این راستا باید در نظر داشت که لباس های کار می بایست به شکل یک سره بوده و دست و پا ها را به خوبی در برگرفته و بسته به احتیاج به صورت یک تیکه و یا تیکه که در حقیقت همان بلوز و شلوار بوده ساخته شوند.

قیمت و خرید بهترین لباس کار حرفه ای در ایران لباس کار ارزان قیمت مردانه دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین لباس کار حرفه ای در ایران

در این مقاله کاربردی بنا داریم شما عزیزان را با انواع لباس کار آشنا کرده و در ادامه نیز به معرفی بهترین لباس های کار موجود در بازار بپردازیم تا قادر باشید به سادگی بهترین لباس کار مناسب خود را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع لباس کار

در خصوص با این موضوع باید گفت که به صورت معمول لباس کار طراحی شده از الیاف طبیعی، و یا به شکل درصدی از الیاف طبیعی و درصدی از الیاف مصنوعی و یا این که به شکل ۱۰۰ درصد از الیاف شیمیایی و صنعتی تشکیل شده اند.

شایان ذکر می باشد که به طبع هر چه الیاف لباس کار طبیعی تر باشد، تبادل گرمایی در آن بهتر صورت خواهد پذیرفت. جالب است بدانید که برخی از نمونه های لباس کار به شکلی ساخته شده اند که عایق سرما و رطوبت می باشند و به منظور استفاده در مشاغل خاص و شرایط کاری در محیط های سرد مانند سردخانه ها گزینه مناسبی به حساب می آید.

 

در نظر داشته باشید که در تهیه برخی لباس های کار ها از PVC نیز استفاده شده است که در واقع نسوز و ضد حریق خواهند بود، می توان گفت که این لباس ها به منظور استفاده در کوره ها  و پروسه های حرارتی مناسب خواهند بود. به صورت کلی لباس های کاری که عایق گرما هستند، از الیاف خاصی ساخته شده و دارای پوششی از آلومینیوم می باشند و قادر به بازتاب ۹۰ درصد اشعه مادون قرمز می باشند.

 

پیش بند حفاظتی

در خصوص با پیش بند های حفاظتی باید این طور بیان داشت که این پیش بند ها در حقیقت قسمتی از لباس کار به حساب آمده که بسته به کاربردی که دارند از جنس گوناگونی ساخته خواهند شد، به عنوان مثال جنس نایلونی و پلاستیکی به منظور ممانعت از ریزش آب، جنس سربی به منظور محافظت در مقابل اشعه رادیو اکتیو، پلی وینیل کلراید به منظور ممانعت از مواد شیمیایی و چرمی به جهت ممانعت از ریزش پلیسه جوشکاری مناسب خواهند بود.

 

نکات و موارد قابل توجه در هنگام استفاده از پیش بند های حفاظتی

  • اشخاصی که با مایعات خورنده مثل اسید ها در مرتبط باشد می بایست از پیش بند های طراحی شده از لاستیک های طبیعی یا مصنوعی باشد، در مقابل این مواد مقاومت بالایی دارند و نیز به خوبی قسمت سینه را کاور نماید.
  • در حالتی که احتیاح به استفاده از پیش بند زمان کار با ماشین آلات باشد، پیش بند های ۲ تکه انتخاب مناسب تری به حساب خواهد آمد و می بایست پیش بند مورد استفاده به شکلی باشد که بخش بالا تنه از پایین تنه مجزا باشد و در حالت گیر کردن به تجهیزات دوار امکان جدا نمودن آن ها امکان پذیر باشد.
  • ممنوعیت به کارگیری پیش بند حین کار با ماشین آلات و تجهیزات دوار و متحرک یکی دیگر از موارد و نکات مهم در زمان استفاده از پیش بند های حفاظتی محسوب می شود.
  • اشخاصی که در کنار شعله های آتش کار می کنند می بایست از پیش بندی بهره بگیرند که به خوبی سینه آن ها را بپوشاند و در مقابل آتش سوزی نیز عایق باشد.

نکات قابل توجه در هنگام خرید لباس کار مناسب

در انتهای این مقاله و در خصوص با نکات حائز اهمیت در هنگام خرید لباس کار مناسب باید به این صورت بیان کرد که طول عمر مفید لباس کار به صورت کامل به پاکیزگی و شرایط نگهداری آن وابسته خواهد بود. در این راستا حتما در هنگام خرید یک لباس کار به وضعیت شست و شو و نگهداری آن توجه داشته باشید و در راستای مراقبت از آن بکشید.

جالب است بدانید که یکی دیگر از مواردی که موجب می شود تا لباس کار انتخابی شما عزیزان دوام بالا تری را داشته باشید نوع آن به شمار خواهد رفت. به عنوان مثال در آمریکا در ساخت لباس به هیچ وجه رنگ هایی که دارای ماده شیمیایی بنزیدین بوده مورد استفاده قرار نخواهند گرفت، بخاطر این که این ترکیب جذب پوست شده و سرطان زا و بسیار خطرناک خواهد بود، ولی متاسفانه اکثر لباس هایی موجود در بازار وارداتی بوده و این مواد سرطان زا را نیز دارا خواهند بود. در ضمن لباس هایی دارای ترکیب کتان و آهن نیز انتخاب مناسبی به حساب نخواهند آمد بخاطر این که این ترکیبات به کمک مواد مصنوعی گندزایی شده و این عمل نیز موجب تصاعد بخاری حساسیت زا می شود. امیدواریم که از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید بهترین لباس کار حرفه ای در ایران لباس کار ارزان قیمت مردانه دیجی کالا