قیمت و خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن ایران رادیاتور برقی بوتان آلومینیومی دیجی کالا

به همان صورتی که مستحضر هستید، دستگاه حوله خشک کن در حقیقت نسل تازه ای از رادیاتور ها به حساب می آید که به علاوه گرمایی که به فضای حمام و سرویس بهداشتی می بخشد، به منظور خشک کردن حوله، دستمال و … نیز می توان از آن ها استفاده کرد.

 قیمت و خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن ایران رادیاتور برقی بوتان آلومینیومی دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن در ایران

در این مطلب کاربردی ما بنا دارید به صورت کامل تمام موارد را در خصوص با دستگاه های حوله خشک کن بیان کنیم و در ادامه نیز به معرفی بعضی از بهترین دستگاه های حوله خشک کن بازار می پردازیم، بنابراین با ما همراه باشید :

دستگاه حوله خشک‌ کن

در ابتدای امر باید گفت که دستگاه های حوله خشک کن یا رادیاتور حوله خشک کن، فقط با هدف خشک کردن حوله و دستمال تهیه و روانه بازار شده است. جالب است بدانید که این دستگاه ها در اروپا در هتل ها و خانه های لوکس کاربرد های زیادی خواهد داشت و در حقیقت یک وسیله مدرن و شیک محسوب می شود. ولی در شرایط کنونی امروز این دستگاه با توجه به آن که در گرما بخشیدن به محیط نیز بسیار کاربرد دارد، در بیشتر منازل می توانید آنها را بیابید. می توان این طور گفت که این دستگاه با وجود آن که هنوز هم یک کالای شیک و لوکس محسوب می شود، قیمت خیلی زیادی را برای شما عزیزان به همراه نخواهد داشت و تقریبا امکان خرید این وسیله برای بیشتر افراد فراهم خواهد بود.

موارد استفاده دستگاه حوله خشک‌ کن

در این خصوص باید گفت که در واقع یک دستگاه حوله خشک کن از کاربرد های مختلفی برخوردار می باشند که در ادامه به معرفی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت :

  • خشک نمودن حوله

بسیاری از افراد دوست دارند که فقط به منظور خشک کردن حوله از این دستگاه بهره بگیرند و این در حالی است که از یک حوله کاربرد های بسیار زیادی را می توان انتظار داشت. بی تردید این دستگاه میتوانند مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرند، در این راستا فقط احتیاج خواهد بود که حوله خود را بر روی یکی از میله های این دستگاه بی اندازید و بسیار سریع آن را دوباره به شکلی کاملا خشک در خواهد آمد و بدون بوی رطوبت استفاده کنید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که با این دستگاه دیگر احتیاجی به شستن پی در پی حوله پیدا نخواهید کرد.

  • خشک نمودن لباس‌های خیس

در ادامه باید گفت که یکی دیگر از موارد استفاده یک دستگاه حوله خشک کن، به منظور خشک کردن لباس و دستمال خواهد بود. در شرایطی که منزل شما آپارتمان هستش و جایی جهت بستن طناب رخت در اختیار ندارید، بی تردید یک دستگاه حوله خشک کن موجب خواهد شد تا به سادگی لباس های خیس خود را خشک کنید. در کنار این مورد لباس هایی که از ابریشم، پشم، پارچه‌ های ۱۰۰ درصد پنبه و … تهیه شده است را نمی توان آن ها را همانند لباس های دیگر در خشک کن ماشین لباس شویی خشک کرد. در چنین وضعیتی وجود یک دستگاه حوله خشک کن برای شما خیلی کاربردی به حساب خواهد آمد.

  • منبع حرارتی جایگزین

در نظر داشته باشید که دستگاه های حوله خشک کن از امکان کارکرد ۲۴ ساعته برخوردار هستند و از همین روی می توان از آن تحت عنوان منبع حرارتی به منظور گرم نگهداشتن حمام‌ یا سایر قسمت ‌های منزل بهره گرفت. این دستگاه ها مانند هیتر های خانگی از پس گرم کردن محیط اطراف خود برآمده و برای روز های سر زمستان بسیار خوب می باشد.

سایر کاربرد های دستگاه حوله خشک کن مناسب

شایان ذکر می باشد که دستگاه حوله خشک کن همین طور این امکان را برای شما عزیزان فراهم خواهد کرد تا از آن تحت عنوان آویز لباس بهره گرفت. بسیاری از حمام ها از محیط لازم به منظور آویزان کردن لباس ها بی بهره هستند و از همین روی این دستگاه از این لحاظ کمک شایانی به افراد می کند. همچنین به یاری این دستگاه می توان به کم کردن رطوبت محیط های بدون پنجره و یا دستگاه تهویه کمک کرد، به همین دلیل حوله خشک کن ها از این حیث به منظور استفاده در آشپزخانه‌، اتاق خواب، زیرزمین و سرویس بهداشتی نیز گزینه ای مناسب می باشد.

معرفی انواع دستگاه های حوله خشک ‌کن‌

دستگاه های حوله خشک کن از چند میله برخوردار می باشند که مانند ریل در کنار یک دیگر قرار گرفته اند و بسیار گوناگون خواهند بود، ولی به صورت کلی دستگاه های حوله خشک کن به دو نوع اصلی و اساسی الکتریکی و هیدرونیکی تقسیم بندی می شوند. در نظر داشته باشید منبع انرژی در حوله خشک کن های الکتریکی جریان برق خواهد بود و در حوله خشک کن ها نیز هیدرونیکی آب گرم خواهد بود.

دستگاه های حوله خشک کن در انواع مدل ‌های ایستاده، دیواری یا نصب شده به کف و نیز مدل های کابینتی در دسترس هستند و قادر خواهید بود هر مدل که مد نظر شماست و مطابق خواسته شما نیز هست خریداری نمایید. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که حوله خشک کن های هیدرونیکی با توجه به آن که به لوله های آب متصل شده نمی توان آن ها را در مدل های ایستاده تولید کرده و حتما می بایست به صورت دیواری یا نصب شده به کف باشند.

۱) دستگاه حوله خشک کن برقی

در این خصوص باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که دستگاه های حوله خشک کن برقی با نیروی برق کار می کنند و نیازی به آب یا هیچ مایع دیگری پیدا نمی کنند. لازم به ذکر می باشد که داخل میله ها یا لوله های این نوع از دستگاه های حوله خشک کن کابل هایی سیلیکونی طراحی شده است که به گرم شدن این میله ها منتهی خواهد شد. به صورت کلی می توان این طور بیان داشت که این دستگاه ها نصب بسیار آسانی خواهند داشت و به سادگی قابلیت نصب بر روی دیوار و اتصال به منبع برق را خواهند داشت. البته این موضوع را نیز در نظر خود داشته باشید که بیشترین حرارت تولید شده به وسیله این نوع از دستگاه ها ۱۰۰ الی ۱۵۰ وات می باشد. همچنین این دستگاه ها در قیاس با دستگاه های هیدرونیک محدودیت بسیار بالاتری از نظر اندازه و همین طور مدل دارند.

نحوه ارزیابی مصرف برق

به منظور ارزیابی برق دستگاه حوله خشک کن فرمول زیر را مورد استفاده قرار دهید :

اغلب مقدار مصرف برق دستگاه های برقی در بخش مشخصات آن ها ذکر شده است. در شرایطی که برق مصرفی دستگاه حوله خشک کن شما ۸۰ وات است، باید این مقدار را در یک ساعت ضرب کنیم و عدد حاصل شده را بر ۱۰۰۰ تقسیم نمایید تا مقدار مصرف شما عزیزان در یک ساعت و بر حسب کیلو وات حاصل شود. فرمولی که خدمت شما عرض شد در پایین برای شما آورده شده است :

)۸۰ وات × ۱ ساعت = ۸۰ ÷ ۱۰۰۰= ۰٫۰۸ کیلو وات(

در ادامه باید این عدد را ضرب در ساعت هایی که در روز این دستگاه را مورد استفاده قرار می دهید، کنید. به عنوان مثال در شرایطی که در روز ۵ ساعت دستگاه شما روشن باشد، باید ۰٫۰۸ کیلو وات را ضرب در ۵ کنید و عدد به دست آمده را در هزینه هر کیلو وات برق مصرفی منطقه زندگی خود که بر روی قبض برق شما ذکر شده است، ضرب نمایید. به این شکل شما عزیزان قادر خواهید بود به درستی به هزینه مصرف ۵ ساعته خود از این دستگاه پی ببرید.

۲) دستگاه حوله خشک‌ کن هیدرونیک

در نظر داشته باشید که این نوع از دستگاه های حوله خشک کن نسبت به مدل های برقی دیگر قیمت بیشتری به همراه دارد و البته نصب آن ها نیز اندکی سخت تر خواهد بود و حتما در هنگام نصب آن نیز باید از یک لوله کش کمک دریاف کنید. می توان این طور گفت که این نوع از دستگاه ها به نوعی یک رادیاتور به حساب می آیند که آب داغ و پر فشار از میان مجموعه لوله های آن عبور خواهد کرد. این دستگاه ها قابلیت اتصال به سیستم گرمایشی آب داغ منزل را خواهند داشت و از همین روی در هنگام خرید این سیستم باید به سیستم گرمایش مرکزی ساختمان نیز دقت و توجه کافی را داشته باشید. گفتنی است که در این دستگاه، تنظیم دما به کمک ترموستات صورت می پذیرد و در حقیقت ترموستات وظیفه کنترل جریان آب داغ داخل دستگاه را نیز بر عهده دارد.

می توان گفت که دستگاه های حوله خشک کن هیدرونیک در قیاس با مدل های برقی با توجه به آن که به سیستم آب داغ داخل منزل اتصال دارند، بسیار سریع گرم می شوند و این در حالی است که حوله خشک کن های برقی دست کم به ۱۵ دقیقه زمان به منظور گرم شدن نیاز دارند.

در واقع از مزایای دیگر این دستگاه ها می توان به این مورد اشاره داشت که به سادگی قادریم آن ها را در نزدیکی وان یا دوش حمام نصب کنیم و از لحاظ خطر برق گرفتگی خیالمان راحت باشد. این مسئله موجب شده که در اکثر حمام های سونا و اسپا ها از این نوع دستگاه های حوله خشک کن مورد استفاده قرار گیرند، به این خاطر که دستگاه های برقی باید حدودا ۱۸۰ سانتی ‌متری از وان یا دوش و هر کجا که آب هستند، فاصله داشته باشند.

انتخاب بهترین مدل دستگاه حوله خشک کن

در این قسمت از این مقاله کاربرد قصد داریم تا به معرفی انواع دستگاه های حوله خشک کن بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به این صورت این دستگاه ها را با هم مورد قیاس قرار دهید و در انتها بهترین انتخاب را از میان آن ها داشته باشید. البته به همان صورتی که قبل از این هم خدمت شما عزیزان عرض شد، دستگاه های حوله خشک کن در ۲ نوع اصلی برقی و هیدرونیک در بازار عرضه شده اند و دستگاه هایی که در زیر برای شما آورده شده است، به نوعی زیر مجموعه از این دو نوع دستگاه خواهند بود :

دستگاه حوله خشک‌ کن متصل به سیستم گرمایشی مرکزی

توجه داشته باشید که این نمونه از دستگاه های حوله خشک کن از امکان وصل شدن به سیستم گرمایشی مرکزی برخوردار می باشند و آب در حقیقت یک رسانای مناسب به منظور هدایت حرارت در آن محسوب می شود.

دستگاه حوله‌ خشک‌ کن دوگانه

به همان صورتی که پیش تر هم خدمت شما عزیزان گفته شد، این دستگاه ها هم به شکلی برقی موجود می باشند و هم توانایی کار کردن با سیستم گرمایشی مرکزی ساختمان را دارا هستند. شایان ذکر می باشد که رسانای حرارت در این دستگاه نیز آب خواهد بود و شما عزیزان قادر خواهید بود در شرایطی که قصد استفاده از آن به کمک نیروی برق را دارید، اقدام به جدا کردن آن از سیستم گرمایشی مرکزی ساختمان بکنید و آن را به پریز برق وصل نمایید.

دستگاه حوله خشک‌ کن برقی روغنی

در حقیقت این دستگاه از سیم های فلزی تشکیل شده است که درون لوله های پر از روغن تعبیه شده اند. گفتنی است که این نوع از دستگاه ها بر پایه گرمایش سیال روغن هستند و فقط به کمک نیروی برق توانایی کار کردن را خواهند داشت. لازم به ذکر است که در این دستگاه اول سیم ها و بعد از آن روغن و در انتها نیز میله های دستگاه گرم می شوند.

دستگاه حوله خشک‌ کن برقی

در انتهای این بخش جالب است بدانید که دستگاه حوله خشک کدن فقط به کمک نیروی برق توانایی کار کردن را دارد و المنت آن ها از سیم سیلیکونی و یا فیبر کربنی ساخته شده است و داخل لوله های آن جریان آب یا روغن وجود ندارد. در حقیقت در این نوع دستگاه المنت به صورت مستقیم اقدام به گرم کردن لوله ها خواهد کرد.

دستگاه حوله خشک‌ کن مادون قرمز

در حقیقت منبع انرژی این دستگاه ها نیز الکتریسیته می باشد و در گرم کردن فضای حمام نیز بسیار مناسب کار خواهد کرد. المنت استفاده شده در این دستگاه از کربن ساخته شده است و حرارت به کمک امواج مادون قرمز به اطراف پخش می شود.

در انتهای این مقاله با عنوان راهنمای جامع خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن در ایران باید گفت که امیدواریم تمامی موارد و نکات رو در این خصوص متوجه شده باشید. هر کجا نکته و یا ابهامی وجود داشت می توانید با کارشناسان و متخصصان این سایت در میون بگزارید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • تکنولوژی
  • قیمت و خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن ایران رادیاتور برقی بوتان آلومینیومی دیجی کالا